Een mooi Zeeland, wie kan daar nou tegen zijn? Ilse Pama: De duintop bij het Nollebos Ilse Pama (Utrecht, 1974) is beleidsmedewerker Klimaat en Energie bij de ZMf. Zij doet projecten in energiebesparing en duurzame energie. Daarbij heeft ze contacten met overheid, bedrijven en organisaties. Een voorbeeld is Het Zon Effect. 'In dit project hebben we al bijna drieduizend huishoudens in Zeeland voorzien van zonnepanelen. Uit een rapport van Stichting Natuur en Milieu blijkt dat het al in 2015 ging om zestien tot zeventien procent van het totale aantal zonnepanelen in de Zeeuwse huishoudens.' Mijn plek: Rob Kregting Pama zegt over haar werk: 'We brengen mensen bij elkaar, proberen hen te enthousiasmeren en bewustwording op gang te brengen. In 2016 ben ik begon nen aan het Warmte Effect. Dit is een project om warmtepompen en woning isolatie te stimuleren. Verder werk ik mee aan het formuleren van visiestukken, bijvoorbeeld over zonneweides. Dat zijn grondgebonden parken met zonnepane len. De ZMf heeft een groot netwerk in Zeeland, dat steeds groter wordt door de verschillende projecten.' lse Pama behoort, ondanks haar leeftijd, tot de veteranen bij de ZMf. 'Na mijn opleiding aquatische ecotechnologie aan de Hogeschool Zeeland, kwam ik bij de Provincie Zeeland terecht. Eerst voor een project en vervolgens in vaste dienst. In een overleg heb ik Tjeu van Mierlo, de toenmalige directeur van de ZMf, leren kennen. Op een bepaald moment vroeg hij of ik niet voor de ZMf wilde werken. Dat heb ik gedaan, zodat ik hier nu sinds 2000 werk.' De duintop bij het Nollebos is een van haar favoriete plaatsen in Zeeland. 'Aan de ene kant kijk je uit over Walcheren, terwijl aan de overkant Zeeuws-Vlaanderen te zien is. Mijn schoon ouders hebben lange tijd een stacaravan gehad op de Napoleonhoeve in Breskens. Dan kon ik tegen mijn kinderen zeggen: Kijk, daar aan de overkant, bij dat vuurtorentje, daar logeren opa en oma.' 12 wantij oktober 2017

Wantij | 2017 | | pagina 12