V r v.^f Communicatie Motivatie Strand van Walcheren vanaf de duintop. Foto: Loes de Jong. Pama vindt dat de ZMf sterk in communi catie is: 'Sociale media, mail, internet, kranten, we gebruiken ze allemaal. Wantij is een mooi blad, bijvoorbeeld de Voetafdruk lees ik altijd graag. Maar ik heb geen moeite met digitale informatie, ik doe daar vaak een beroep op. Voor mij hoeft niet alles per sé op papier.' We richten ons nu op drie pijlers: Landschap en Ruimtelijke Ordening, de Deltawateren en Energietransitie, Duurzaamheid en Circulaire Economie. In die laatste pijler werk ik samen met ZMf-collega's Ira von Harras en Melissa Ernst. Er is momenteel een aantal interessante ontwikkelingen, waar we op inspelen. Aardgasloze buurten en dorpen bijvoorbeeld en de uitwerking van het Zeeuwse Energieakkoord. Ongeveer 25 Zeeuwse partijen hebben begin dit jaar het Zeeuws Energieakkoord voor energiebesparing in de bestaande particuliere woningvoorraad onderte kend. In het landelijk Energieakkoord is vastgelegd dat alle huizen uiterlijk in 2050 energieneutraal moeten zijn. Het Zeeuws Energieakkoord wil door intensief samen te werken dat doel 5 jaar eerder realiseren. Vanuit het project 'Hier opgewekt' zijn een aantal jaar geleden alle milieufederaties aan de slag gegaan met lokale energiecoöperaties. In Zeeland heb ik dat met Melissa geïniti eerd. Hieruit zijn weer verschillende activiteiten voortgekomen zoals het Energieservicepunt Zeeland. Trouwens ook goed voor ons netwerk.' 'Wat mij motiveert? Proberen het verschil te maken. Bijdragen aan een mooie omgeving. Zo ben ik bijvoorbeeld heel blij met onze leus 'We gaan voor een mooi Zeeland'. Mooi is voor iedereen verschillend. Of het nu het landschap is, een duurzaam bedrijventerrein of zonnepanelen. Mooi Zeeland, wie kan daar nou tegen zijn? Het nieuwe team van de ZMf levert veel energie op. De nieuwe directeur Ira von Harras is heel positief, enthousiast, bevlogen en weet te enthousiasmeren, heel professio neel. We zijn nu een mooi plan aan het maken voor 2018. Want dat vind ik sterk aan de ZMf: eerst beginnen met een strategie, een stip op de horizon en van daaruit je beleidsplannen en projecten ontwikkelen.' Meer informatie over het Zeeuwse Energieakkoord: https://zmf.nl/actueel/nieuws/zeeuws- energieakkoord-particuliere woningvoorraad Meer informatie over het Energieservicepunt: https://zmf.nl/projecten/ energieservicepunt-zeeland Rob Kregting is lid van de Wantijredactie. wantij oktober 2017 f 13

Wantij | 2017 | | pagina 13