Minder zichtbaar maar onmisbaar mm$wm De bureaumedewerkers van de ZMf Ze zijn minder zichtbaar, maar onmisbaar: de bureaumedewerkers van de ZMf. Achter de (beeld)schermen zorgen zij ervoor dat de telefoon beantwoord wordt, de website up-to-date is, de financiën en het personeelsbeleid op orde zijn, en de directeur en beleidsmedewerkers ondersteund worden. Kortom, ze zijn de olie die de machine draaiend houdt. Willem de Weert Lineke Keizer (Capelle aan de IJssel, 1970) is managementassistent. Daarvoor werkte ze voor de Brabants-Zeeuwse Werkgeversvereniging (BZW) en hield zich vooral met economie bezig. In 2008 stapte ze over naar de ZMf omdat haar hart meer bij de ecologie lag. Dat baarde wel opzien op het kantoor van de werkgevers, 'de overstap naar de vijand'. Ze zegt: 'Daar wordt nu door beide partijen heel anders tegen aangekeken. Er heeft een omslag in het denken plaatsgevonden. Een duurzame toekomst willen we toch allemaal. De polarisatie is verdwenen. Dat zie je bijvoorbeeld aan het convenant over duurzame havens in 2030 dat zowel door de BZW als door de ZMf, en de Provincie, ondertekend is.' Graciëlla van der Heijde-Knuit (Hansweert, 1970) voert de financiële en projectadministratie. 'De tijden zijn veranderd. Het is nu elk jaar afwachten wat de subsidie van de Provincie is en welke projecten er binnengehaald worden. Daarnaast zijn de contributies van de leden en giften, zoals van de Postcodeloterij (vandaar de advertentie in Wantij), belangrijk. We moeten goed op de centen passen.' (N.B. De financiele jaarafrekening van de ZMf staat op de website www.zmf.nl/publicaties. De jaarrekening is ook opvraagbaar via info@zmf.nl of tel. 0118 65 41 80.) Graciëlla zegt: 'Een nieuwe bron van inkomsten kan crowdfunding zijn. De inzameling om de juridi sche actie 'Stop Brouwerseiland' te financieren is daar een voorbeeld van.' Mijn plek: een rondje Amos Graciëlla is geboren en getogen in Hansweert. Haar favoriete wandeling is 'een rondje Amos'. Dit is het beeld van de dit jaar overleden Omer Gielliet dat op het havenhoofd van Hansweert prijkt. 16 wantij oktober 2017

Wantij | 2017 | | pagina 16