Fateme Hashemi (Herat, 1987) Martijn de Jonge (Goes, 1980) is Het Veerse Meer. Foto: Fateme Hashemi. werkt op het secretariaat. Grote kans dat je haar aan de lijn krijgt, als je met de ZMf belt. Ze verzorgt de post, de ledenadmini stratie, projectondersteuning en de ICT, waaronder de website en de digitale nieuwsbrieven. Fateme heeft een bewogen jeugd gehad. Ze vluchtte op twaalfjarige leeftijd met haar ouders voor de Taliban uit Afghanistan. 'Ik ben in Afghanistan nooit naar school geweest, want dat mochten meisjes niet. Gelukkig heeft een tante mij in het geheim rekenen, lezen en schrijven geleerd: het Farsi (Perzische taal). Ik heb afschuwelijke dingen gezien en meegemaakt, ook op onze vlucht naar Europa.' Fateme doorliep de langdurige asielprocedures en leerde Nederlands. 'In Nederland greep ik de kans om te studeren.' De liefde bracht haar in Middelburg. Na een open sollicita tie in 2009 trad ze in dienst van de ZMf. Ze zegt met nadruk: 'Ik vind het als vrouw enorm fijn om hier te werken. Ik draag als enige een hoofddoek, vanwege mijn geloof, maar ik hoor er echt bij. Dat is voor iemand uit een ander land, zeker in deze tijd, heel waardevol.' Overigens voelt Fateme zich helemaal Nederlandse. Ze gaat ook op de fiets naar het werk. Mijn plek: de kust van Walcheren RÜD) Willem de Weert is eindredacteur van Wantij. Mijn plek: het Veerse Meer Het Veerse Meer is de favoriete plek van Fateme. 'Mijn dochtertje speelt daar heerlijk in het zand. En ik kan niet zo goed zwemmen, maar bij het Veerse Meer kan ik lekker tot rust komen.' trainee bij de ZMf. Hij is betrokken bij het project Groene Brein Roots dat de innovatie van het onderwijs en het bedrijfsleven aanjaagt. Martijn onder zoekt bij de milieufederatie waar zijn talenten liggen en doet daarvoor allerhande werk zoals redactionele ondersteuning, fotografie ('woord en beeld vatten'), secretariaatswerk en gastheerschap. wantij oktober 2017 17

Wantij | 2017 | | pagina 17