Selfie COLUMN De steen voor Frans Naerebout Deze Wantij heeft de ZMf zelf als onderwerp, een soort selfie dus. Mijn plek: Gert van der Slikke Een selfie als symbool van de razendsnel veranderende samenleving. Het grote IK als middelpunt van de wereld. Mijn ik gruwt er van. Ik erken het, ik ben een product van de vorige eeuw, geïnspireerd door de gedachtenwereld van de Club van Rome, de vredesbeweging en dergelijke. De wereld van selfies, Facebook, Twitter et cetera is niet de mijne. En toch, ik erken het volmondig, de social media bieden ook nieuwe kansen. Een razendsnel handtekeningenbombarde ment voor 'Bescherm de Kust', een actie tegen de 'Zeeuwse Lagune' (het heilloze bouwproject in het Veerse Meer) en een succesvolle crowdfunding om te voorko men dat het Brouwerseiland in de Grevelingen gerealiseerd wordt. Wat betekent dit voor de ZMf? Doorgaan met publieksacties! De moderne media kunnen daarbij helpen. Daarnaast hebben we ook een inhoudelijk funda ment nodig. Dat bouwen we met een deskundige staf, een bevlogen bestuur en een achterban geworteld in de Zeeuwse samenleving. Na een jaar van kommer en kwel rijzen we nu uit het dal omhoog. We doen dat met een nieuwe enthousiaste directeur, Ira, en naast de medewerkers die gebleven zijn, met Mascha, Robbert en Martijn. Zij hebben met vuur hun nieuwe baan opgepakt. Op de Algemene Ledenvergadering van 24 oktober kunnen we ook een nieuwe kandidaat-voorzitter presenteren. Ondergetekende kijkt terug op een enerverend jaar, waarin ik de eerste maanden in het 'stadhouderloze tijdperk' ook de directeurstaken mocht waarne men. Met een gerust hart kan ik straks de leiding van de ZMf overdragen. Een bevlogen club die gaat voor een mooi en duurzaam Zeeland. Gert van der Slikke voorzitter ZMf (tot 24 oktober) 'Er zijn vele mooie plekken in Zeeland. Deze plek aan het Goese Sas, bij de herdenkingssteen voor Frans Naerebout heeft voor mij iets extra's. Het uitzicht over de Oosterschelde en het begin van de vroegere Zandkreek, is voor mij Zeeland op zijn best. De rust met het klotsen van de golven, alleen onderbroken door een krijsende meeuw of het ...piet, piet... van de scholeksters, vind ik overweldigend. Ooit was deze plek genomineerd voor de donkerste plek van Zeeland! En dan ook nog 'onverschrokken' op de steen. De ZMf in de voetsporen van Frans Naerebout, vermaarde Zeeuwse loods en mensen redder (1748-1818).' wantij oktober 2017 3

Wantij | 2017 | | pagina 3