Gezonde natuur voor goed functionerende maatschappij Mascha Dedert Mascha Dedert (Roosendaal, 1977) is sinds 1 juli van dit jaar beleidsmedewerker Deltawateren bij de ZMf. Ze vertelt over diversiteit, verantwoordelijkheden, de balans tussen belangen en over hoe je als aardwetenschapper bij de ZMf terecht komt. Deltawateren Bouke Kromhout van der Meer Mascha Dedert is een van de 'nieuwelin gen' bij de ZMf. Ze is gepromoveerd in de Aardwetenschappen. 'Ik heb onderzoek gedaan naar klimaatreconstructies, ongeveer 55 miljoen jaar geleden, toen de atmosferische CO2 concentraties veel hoger waren. Dit onderzoek heb ik gedaan op basis van de fossiele kalkschaaltjes. Dezelfde kalkschaaltjes die The White Cliffs of Dover vormen. Voor ik bij de ZMf kwam, werkte ik als beleidsmedewerker bij de Nederlandse Organisatie voor Wetenschappelijk Onderzoek (NWO). Het werk dat ik daar deed stond helaas te ver af van hetgeen ik wil doen. Ik vervulde daar teveel een ondersteunende rol. Daarvoor heb ik vier jaar bij Imares in Yerseke gewerkt. Ik hield mij daar, met een diversiteit aan onderwerpen, met de Deltawateren bezig. Ik ben heel blij om me nu bij de ZMf weer in te kunnen zetten voor de mooie Zeeuwse natuur.' 'Alle Deltawateren zijn voor mij verschil lend en hebben hun eigen kenmerken', vertelt Dedert. 'De Westerschelde kent de dynamiek van een estuarium. Van de Oosterschelde vind ik de oesterbanken kenmerkend. Bij het Veerse Meer speelt de recreatie een grote rol en concurreert met andere belangen als natuur en schelpdierteelt. En de Voordelta heeft een binding met andere wateren: het water stroomt erin en eruit, met alle (natuurlijke) processen die daarbij horen. We hebben als Nederland de verplichting om de Natura 2000 gebieden in stand te houden. Bijvoorbeeld als belangrijke gebieden voor de vogels. Dat hebben we in Europees verband afgesproken. Bij de laatste kabinetten was de aandacht helaas meer op de economie gericht dan op de ecologie. Hopelijk verandert dat nu het met economie weer beter gaat.' 6 wantij oktober 2017

Wantij | 2017 | | pagina 6