Groot Valkenisse Visie Coalitie Delta Natuurlijk 'De ZMf is veranderd, we kiezen een andere aanpak dan vroeger. We proberen nu meer proactief bezig te zijn en minder snel de barricaden op te gaan. Een goede balans te vinden tussen natuur, economie, recreatie en veiligheid vinden we belang rijk. Uiteraard wegen we de verschillende belangen wel vanuit het uitgangspunt van natuur en milieu. Ik vind gezonde natuur een basisvoorwaarde voor een goed functionerende maatschappij. Zonder natuur is er ook geen economie en recreatie en de natuur kan een belangrijke rol spelen bij de veiligheid.' In een baan als die van Mascha Dedert is samenwerking essentieel: 'Ik werk nauw samen met mijn ZMf-collega's. De Deltawateren zijn bijvoorbeeld nauw verbonden met de oevers en daarbij werk ik veel samen met collega Robbert Trompetter.' Ze vervolgt: 'Namens de ZMf ben ik secretaris van de Coalitie Delta Natuurlijk, een samenwerkingsverband van Brabants Landschap, Brabantse Milieufederatie, Het Zeeuwse Landschap, Natuurmonumenten, Natuur- en Milieufederatie Zuid-Holland, Staatsbos beheer, Vogelbescherming Nederland, WNF, Zuid-Hollands Landschap en de ZMf. De coalitie streeft naar een ecolo gisch gezonde en veerkrachtige Delta. Die duurzame Delta willen we realiseren door niet tegen de natuurlijke processen in, maar met deze processen mee de kwaliteit te verbeteren, de functionaliteit te vergroten en het beheer efficiënter te maken. Dit alles met behoud van de opgebouwde veiligheid, en in balans met een duurzaam economisch ontwikke lingsperspectief. Verder ben ik bezig om mijn netwerk op te bouwen. Ik heb kennismakingsgesprekken gehad, bijvoor beeld met medewerkers van de Provincie.' Ze besluit: 'Ik heb idealen, maar ben wel realistisch. Samenwerken en de juiste balans vinden zijn essentieel om je idealen te verwezenlijken.' Bouke Kromhout van der Meer is lid van de Wantijredactie. 'Achter de bijna hoogste duinen van Nederland ligt het buurtschap Groot Valkenisse. Aan de zeezijde een prachtig zandstrand, aan de landzijde een boomrijke strook met veel recreatie. 'Ik vind het hier zo mooi omdat er zo'n duidelijke scheidslijn is. Aan de ene kant van de duinen heb je het land met bos. Aan de andere kant van de duinen is er de zee. Met daartussen die hoge duinen. Het lijkt een beetje op bergen. Die vind ik zo mooi want die zijn onontkoombaar, je kunt er niet doorheen. Je kunt door een bos of een weiland lopen. Bergen moet je omheen als je aan de andere kant wilt komen. Bergen zijn niet veranderbaar. Ik wandel en fiets graag en Groot Valkenisse is een van mijn favoriete plekjes om dat te doen.' wantij oktober 2017 7

Wantij | 2017 | | pagina 7