De nieuwe wildernis (film) Ingrid Simons (schilder) Loes de Jong (fotograaf) Dit was de laatste aflevering van Zeeland Verbeeld. Nummer Wantij besproken kunstenaars: Be(lgië) en Du(itsland) betekenen geboorteland. Karel Dierickx (schilder) Be Levien de Putter (architect) Huib de Jonge (fotograaf) Johnny Beerens (schilder) Ruden Riemens (fotograaf) Ronny Yvens (beeldhouwer) Pieter-Jan De Pue (fotograaf, cineast) Be Theo Jordans (schilder) Yves Beaumont (schilder) Be Tjibbe Hooghiemstra (schilder) Elsje van Ree (fotograaf) Paul Kamper (beeldhouwer, schilder) Du Tonnie Dieleman (muzikant) Hayo Hoffmann (fotograaf) Du Thomas Rau (architect) Du Benjamin van der Spek (fotograaf) Chris de Stoop (schrijver) Be Rob Kregting (schilder) Hij laat in het midden of zijn moeizame verhouding tot zijn overleden vader, die in een Jappenkamp gezeten heeft, daarin een rol speelt. Feit is dat hij diep onder de indruk raakte van zijn reis door Polen waarin hij de overblijfselen van de concentratiekampen bezocht. 'Ik zag in Birkenau een verstild meer omzoomd door witte berken. Prachtig. Bleek het meer gebruikt te zijn om de as en beenderen te dumpen van de duizenden mensen die er vergast en verbrand zijn. Een schuldig landschap, noemt Armando dat. Het raakte me enorm.' Hij haalt een boek uit de kast met zwart-wit foto's over de eerste dag na het vallen van de atoombom op Nagasaki, 1945. In een compleet verwoest landschap steken de staketsels van ruïnes af tegen de lucht. Een verdwaasd iemand kruipt uit de schuilkelder. 'Zulke beelden vertaal ik in mijn werk. Dat dit vaak in mijn werk naar voren komt: het zij zo.' Voor meer informatie www.robkregting.nl Willem de Weert is eindredacteur van Wantij wantij december 2017 11

Wantij | 2017 | | pagina 11