1 Wat wel en niet kan aan de Zeeuwse kust Op 9 oktober jl. ondertekenden de samenwerkingspartners de Zeeuwse Kustvisie. In de visie staan de afspraken over wat er wel en niet kan aan de Zeeuwse Noordzeekust. Dit gezien vanuit de uitgangspunten: het behouden en versterken van de dijken en stranden, de natuur- en landschapswaarden en de toekomst van de recreatiesector. Samenwerking Kansen Bouke Kromhout van der Meer 'De grote concerns hadden nogal wat plannen om uit te breiden en projectont wikkelaars kochten stukken grond op om projecten te starten,' vertelt Robbert Trompetter, beleidsmedewerker land schap bij de ZMf. 'Als al die plannen door zouden gaan, zou onze mooie Zeeuwse kust binnen de kortste keren volgebouwd zijn. Het gaat dan een beetje op de Belgische kust lijken. En dat willen we niet. En niet alleen wij, maar een groot deel van de Zeeuwse bevolking wil dat niet. Dat bleek bij de campagne 'Bescherm de kust'. Om de ontwikkelingen in goede banen te kunnen leiden is er op initiatief van de Provincie Zeeland een overleg gestart. In dit zogenoemde 'Trekkersoverleg' zitten vertegenwoordigers van diverse over heden, van natuur- en milieuorganisaties en van de recreatiesector en landbouw. Ieder vertegenwoordigt zijn eigen achterban en belangen. Zo is voor de (semi)overheden de garantie op water veiligheid erg belangrijk en voor bijvoor beeld de recreatiesector de continuïteit van de bedrijven. Robbert: 'Het is mooi om te zien dat een zo diverse groep toch een klik heeft, iedereen heeft er zijn eigen belangen, maar de wil om er gezamenlijk uit te komen is aanwezig. Er is een gezamenlijk besef dat we met het Zeeuwse landschap goud in handen hebben. En door dit besef zijn we eruit gekomen en ligt er een visie waar we met de Zeeuwse kust de toekomst zonnig tegemoet kunnen zien.' In de Kustvisie staat per deelgebied gedetailleerd beschreven wat er nog kan en mag. Het beeld dat er helemaal niets meer mag, klopt niet. De Kustvisie maakt ook heel veel mogelijk. Het is mogelijk om in 'verrommelde' gebieden een kwaliteitsslag te maken en er zijn voor bestaande bedrijven zeker nog mogelijk heden tot vernieuwing. Robbert hierover: 12 wantij december 2017

Wantij | 2017 | | pagina 12