Nu direct starten Mag ik me even voorstellen? Mijn naam is Maarten Sas. Ik ben in de algemene ledenvergadering van 24 oktober 2017 benoemd als voorzitter van de ZMf. Ik ben 63 jaar, woon in Kamperland en werk als directeur-bestuurder van de Woningbouwcorporatie RWS partner in wonen (RWS) in Goes. Al lang ben ik geïnteresseerd in de natuur. Ik ben lid van Natuurmonumenten geworden en toen ik in 1996 in Zeeland ben komen wonen, ook lid van Het Zeeuws Landschap. Actief in een natuur- of milieuvereniging ben ik niet geweest. Vanuit mijn huidige functie kan ik wel bestuurlijk ervaring inbrengen. Maarten Sas. Foto: Loes de Jong. Bouwen Met het thema 'bouwen' van deze Wantij heb ik veel affiniteit. En dan in het bijzonder met de energietransitie. Evenals collega-corporaties is RWS op dit terrein actief. Vooral de opgave om in 2050 energieneutraal te zijn, in ieder geval gasloos, krijgt op dit moment veel aandacht. Onze branchevereniging heeft als doelstelling dat in 2018 alle corporaties hun visie en plan voor 2050 opgesteld hebben en dat we inzichtelijk hebben wat dat gaat betekenen. RWS is daar ver mee gevorderd. Die opgave is groot en gaat heel veel van ons vergen. In mijn omgeving zie ik veel enthousiaste reacties. Het energievraagstuk leeft breed. Maar ik zie ook reacties die te ambitieus zijn. Want de opgave is niet eenvoudig. Het is daarom belangrijk dat we nu direct starten, 2050 of 2045 lijkt ver weg, maar we zullen die tijd hard nodig hebben om alle doelen te bereiken. Zaken nu oppakken, uitproberen, leren en kennis delen. Niet te lang vergaderen, maar gewoon doen. Maarten Sas is voorzitter van de ZMf. wantij december 2017 3

Wantij | 2017 | | pagina 3