Waterbedrijf Langs de wallen of door het centrum? Spoor Terneuzen - Mechelen De Linie in Zeeuws-Vlaanderen. Foto: Gerda Spaander Evides bepaalt in de tussentijd hoeveel water er in welke kanalen staat. Van west naar oost verandert het waterwingebied van open naar bebost gebied, met eigenlijk nogal saaie bossen, die ooit bedoeld waren voor de bosbouw. Landschap. Het gebied is te herkennen aan de vele watergangen. De meeste droog, andere vol water. Waterwinning is zo te zien goed te combineren met natuurbeheer. Dat beheer is onder andere af te zien aan de historische akkers en akkerranden langs de route, waar patrijzen en andere akkervogels blij mee worden gemaakt. In Hulst wordt van de witte tarwe die hier wordt geteeld "Patrijske bier" gebrouwen. Verderop wordt het de rugstreeppad naar de zin gemaakt, iets dat blijkbaar goed te combineren is met een schaatsbaan. In de winter staan de watergangen vol water. Eind juni is meestal al het water weg gezakt en daarmee schoon genoeg om verderop te worden gewonnen. jaren '50 van de vorige eeuw reed hier de laatste reizigerstrein maar het stationsgebouw staat er nog Q. Hulst maakt als vestingstad ook deel uit van de linie waar deze wandeling mee begon. Een wandeling langs de wallen is een mooi besluit van deze wandeling, maar de route dwars door het centrum is een verleidelijk alternatief, met uiteraard veel horeca. Met wellicht een Patrijske biertje op een terras. Hulst is in 2014 door lezers van De Kampioen verkozen tot de mooiste vestingstad van Nederland, dus het moet er wel de moeite waard zijn. Na nog wat omzwervingen langs watergangen en door het bos komen we op een wel heel recht pad. Gaandeweg wordt duidelijk dat dit pad vroeger een spoorbaan was. Bij de eerste bebouwing van Hulst is het helemaal goed te zien: het pad kruist de weg door middel van een quasi-spoorwegovergang. Het was een deel van een langer traject, van Mechelen naar Terneuzen. Begin wantij oktober 2018 (f 13

Wantij | 2018 | | pagina 13