Hoe verder met recreatie langs Deltawateren? In Wantij van december 2017 (nummer 134) kon je lezen over de Zeeuwse Kustvisie en het ontstaan daarvan. In de Kustvisie is per gebied vastgelegd wat er wel en niet aan de kust gebouwd mag worden. Dat schept duidelijkheid voor iedereen. Maar de Kustvisie gaat alleen over de Noordzeekust en zegt niets over al dan niet uitbreiden van de recreatie langs de Deltawateren. Hoe moet het daarmee verder? Veerse Meer Safarilodges Bouke Kromhout van der Meer Nu de groei aan de kust aan banden is gelegd, verwacht je misschien dat de initiatieven in het binnenland en aan de oevers van de Deltawateren, toenemen. Is dat zo? Robbert Trompetter, programmamanager Ruimtelijke Ordening en Landschap van de ZMf zegt daarover: 'Het neemt inderdaad snel toe. Er zijn vooral nu nog ontwikkelingen bij bestaande bedrijven. Ook zie je dat, op kleine afstand van de Deltawateren, enkele van de grote ketens zoals Roompot, plannen hebben voor nieuwbouw of flinke aanpassing van parken.' Dat er ook voor de Deltawateren behoefte is aan kaders, net als aan de kust, illustreert hij met een voorbeeld: 'Een ondernemer aan het Veerse Meer is op zich heel goed bezig. Hij wil zijn bungalowpark uitbreiden en bouwt de nieuwe huizen energieneutraal. Heel goed dus. Het sneue is echter dat hij de nieuwe huisjes wil bouwen op een steiger in het Veerse Meer. En dat is landschappelijk gezien op de verkeerde plek. De man is van goede wil en gaat het gesprek met ons aan. Helaas zijn we in een te late fase uitgenodigd om mee te gaan praten en zijn de plannen al in een te vergevorderd stadium. Anders hadden we wellicht gezamenlijk een alternatief kunnen vinden. Dit soort situaties ontstaat dus als er geen kaders zijn. Was er een visie geweest dan had de ondernemer eerder geweten waar hij aan toe is.' Het ontbreken van kaders en het in een (te) late fase in gesprek raken kan voor problemen zorgen. Maar het kan ook anders. Trompetter noemt opnieuw een voorbeeld: 'Een campingeigenaar wilde langs de rand van een oude kreek 18 5 wantij oktober 2018

Wantij | 2018 | | pagina 18