24 juli 2018 28 juli 2018 Marijn Stouten (oud- stagiair en student Deltamanagement HZ) en Jan Lampert (terreinbeheerder van North Sea Ports) vertelden over het gebied en de plannen voor de Schorerpolder. We spraken over de relatie en balans tussen economie en ecologie, kijkend over de Westerschelde. Een prachtig estuarium waar grote schepen varen om goederen te vervoeren die wij allen willen. Daarnaast de industrie die dat maakt waar wij om vragen. Balans dus. Ik mocht slapen in Fort Rammekens van Staatsbosbeheer, een heel intense beleving. History meets culture meets nature. Ik had al wat 'spookverhalen' gehoord over het fort, slapen was weer lekker spannend. In de ochtend hebben we nog echte 'ghosthunters' ontmoet. Kortom; mijn leven lijkt momenteel wel een avonturenfilm. Van Middelburg naar Ritthem. 'VKO..Ï De zesde les was een totale onverwachte. Ik ging naar mijn dierbare vriendin Petra Kerkhof. Ik vind haar een 'Earthkeeper'. Zij zorgt voor een prachtige plek in Ellewoutsdijk. 't Landje. Ik kom daar vaker en meestal ervaar ik daar diepe stilte en 'oplading' van de natuur. De roepende buizerd, de dansende bomen, het geritsel in het hoge gras. Maar gisteren waren daar zes bijzondere vrouwen, allen zijn ze me dierbaar. Ik had het even zwaar, en juist zij waren daar. Precies dat was daar wat ik nodig had; luisteren, elkaar volledig accepteren, delen, eten en elkaar helpen om het beste uit jezelf te halen. Krachtig! #vrouwelijkleiderschap tfgeneratieoverstijgend Gisteren was een Ommegang op zich. Door de verzengende hitte bleef alles klein en daardoor heel intens. Ik genoot van de verhalen en het privéconcert van vriend Broeder Dieleman. Aan de Otheense Kreek en daarna bij de magische plek 't Gat van Pinte. Wat een ontroering. We zagen een hooiduivel, kiekendieven, buizerds, visdiefjes, futen, wilgen, populieren en een vos. Dit alles binnen een straal van een paar kilometer. Het was een wonder. Ik werd gewoon verliefd op de dag. De dag erna liep ik van Zaamslag naar Graauw. Vele prachtige kilometers in een landschap dat ik met de meter meer ging waarderen. In Graauw werd ik opgewacht door een paar hele lieve mensen en ging ik diep tevreden met mijn man mee naar huis. Ira von Harras is directeur van ZMf. Voor meer foto's: www.zmf.nl/terugblik-zeeuwse-ommegang 22J wantij oktober 2018

Wantij | 2018 | | pagina 22