Berichten van de ZMf Zonnepanelen en zonneweides Vrijwilliger gezocht voor Wantijredactie POSTCODE Dankzij u. Algemene ledenvergadering op dinsdag 23 oktober a.s. ■NATIONALEH LOTERIJ! Vind je schrijven, je in een onderwerp verdiepen en interviewen leuk? Heb je een hart voor de Zeeuwse natuur en het milieu? Heb je al ervaring met redactiewerk? Er is een plaats vrij in de redactie van Wantij. Als je interesse hebt, stuur dan een e-mail met je interesses, ervaringen en persoon naar lkeizer@zmf.nl en we nemen contact met je op! (WdW) Kom 23 oktober naar de Algemene Ledenvergadering van de ZMf. Als lid van de vereniging is uw aanwezigheid van belang. Uw stemt telt immers. De notulen van de vorige vergadering en relevante stukken kunt u terugvinden op www.zmf. nl. Tijdens het themadeel van de vergade ring gaan we graag verder in op het thema 'zonnepanelen en zonneweides'. Moeten zonnepanelen vooral op daken, industriële gebouwen en industrieterrei nen komen? Dat is duurder en ingewikkel der dan zonnevelden, en we moeten wel haast maken met de energietransitie. Maar zonnevelden gaan ten koste van de voedselproductie en zijn ze wel zo mooi in het landschap? Daarentegen geven zonnevelden misschien meer ruimte voor biodiversiteit dan de landbouw. En zonnepanelen op alle Zeeuwse daken levert toch nog onvoldoende elektriciteit op om in onze behoefte te voorzien... Kortom: we bespreken een groot dilemma voor de ZMf tijdens de komende ALV. Kom ook en praat mee. Bent u er bij? Locatie van de vergadering volgt nog. (JB) advertorial De Natuur- en Milieufederaties zetten zich in voor een duurzame en gezonde wereld. Samen met mensen, bedrijven en overheden willen zij het verschil maken met schone energie, mooie natuur en gezond voedsel. De Natuur- en Milieufederaties ontvingen sinds 1996 een bijdrage van 39,6 miljoen van de Nationale Postcode Loterij. ^8^) Speel bewust Deelnemers van de Postcode Loterij: bedankt! Dankzij u kunnen wij de Natuur- en Milieufederaties en 94 andere organisaties financieel ondersteunen. En dankzij u groeide dit Nederlandse loterij-initiatief uit tot de grootste fondsenwerver ter wereld - er werd al ruim 7 miljard aan goede doelen geschonken. Samen voor een betere wereld: postcodeloterij.nl wantij oktober 2018 23

Wantij | 2018 | | pagina 23