De dilemma's van n de ZMf 'Soms is er voor meerdere opties iets te zeggen, waardoor dilemma's ontstaan.' 'We leven in een tijd waarin er meer ruimte is voor dialoog vroeger/ zegt ZMf-directeur Ira von Harras. 'Als ZMf gaan we graag het gesprek aan met de directe omgeving. Dat geldt ook voor het bespreken van onze dilemma's. is voor dialoog dan VA Willem de Weert In de vorige ledenvergadering bleek de open microfoon met de vraag naar dilemma's een succes. De een na de ander kwam zijn of haar dilemma voorleggen. De aftrap kwam van een van de bestuursleden van de ZMf die de vossenjacht onder de aandacht bracht. Vossen jagen op vogels en dus ook op broedvogels. Maakt dat de jacht op vossen daardoor geaccepteerd of laten we de vossen hun gang gaan? Andere dilemma's waren bijvoorbeeld of je onderscheid moet maken bij het terugdringen van het autobezit tussen stedelijk en landelijk gebied en in hoeverre je recreatie moet zoneren, denk aan de overlast door jetski's op het water. Standpunten 'Dat er dilemma's zijn, betekent niet dat de ZMf geen standpunten meer heeft/ zegt Ira von Harras. 'Een paar voorbeelden. Er is voor de ZMf geen dilemma wat betreft de keuze tussen fossiele energie of groene energie. Maar leggen we zonnepanelen alleen op daken of staan we ook zonneweides toe die het landschap aantasten? We zijn voor windparken op zee, maar moeten die met helikopters onderhouden worden vanaf vliegveld Midden-Zeeland, of zijn er alternatieven? Willen we intensief boeren waardoor er meer grond overblijft voor natuur, of kiezen we voor natuurinclusieve landbouw? Moet natuur volledig ongerept zijn, de wilde natuur, of kunnen door mensen aangelegde natuurgebieden net zo mooi en waardevol zijn? Om onze achterban inzicht te geven hoe complex een project soms is, en er niet altijd één oplossing is, leggen we een aantal van deze dilemma's in deze Wantij voor.' Willem de Weert is eindredacteur van Wantij. Heeft u ook een dilemma aangaande natuur en milieu in Zeeland? Of juist een mooie suggestie of mogelijke oplossing voor een van de dilemma's? Dan zijn wij daar benieuwd naar. Laat het ons weten via info@zmf.nl onder vermelding van 'Dilemma's Wantij'. ZMf ledenvergadering mei 2018 in Burgh-Haamstede. Foto: ZMf wantij oktober 2018 (f 3

Wantij | 2018 | | pagina 3