Energieneutraal bouwen is zeker haalbaar Is het moeilijk om energieneutraal te bouwen? Waarom zou je het doen? Loop je tegen allerlei belemmeringen aan? Integendeel! Met een juiste keuze van architect en aannemer ben je al heel ver. En de overheid helpt en stimuleert met subsidies. Voordelen Illustratie: Architecten Alliantie. Peter Louwerse Voor ons stond van meet af aan vast dat we energieneutraal en duurzaam wilden bouwen. We kozen voor Architecten Alliantie en Adriaanse Bouw vanwege hun kennis en ervaring met energie neutraal bouwen. En de overheid stimuleert en adviseert, in ons geval de gemeente Veere, door de gratis inzet van het Duurzaam Bouwloket en een extra gemeentelijke subsidie bovenop de Rijkssubsidie. Voor iedere (nieuw- of ver-) bouwer een aanrader dus. De voordelen bij een nieuwbouwwoning wegen op tegen de meerkosten, vinden wij. Financieel gezien is de terugverdien- tijd misschien wat minder aantrekkelijk, maar daar hebben we nauwelijks aan gerekend. Het hoge comfort van maximale isolatie, vloerverwarming en - koeling en optimale ventilatie gaf bij ons de doorslag. Uiteraard vinden we de grote winst voor het milieu ook van groot belang. Energieneutraal betekent dat we geen gasaansluiting hebben en dat jaarrond alle elektrische energie van de zonnepanelen gelijk is aan het verbruik. Bij de aankoop van de kavel in een stukje nieuwbouw in Zanddijk bij Veere wees de gemeente ons al op de faciliteiten die de gemeente daarvoor verleent. Al tijdens het ontwerpen van de woning hadden we na een uitvoerig overleg met een adviseur van het Duurzaam Bouwloket een adviesrapport binnen. Dat rapport stond vol met concrete adviezen voor 12 wantij juni 2019

Wantij | 2019 | | pagina 12