Klankbordgroep Omgeving Herbeplanten omvormingswerk (rooien en planten) te combineren met andere werkzaamheden (ook van andere wegbeheerders) hoeft een weg maar één keer afgezet te worden. Meestal wordt gekozen voor een gefaseerde aanpak zodat de aantasting van het landschap minder 'zwaar' is. Zeeland is door het waterschap verdeeld in zes werkgebieden met elk een eigen gespecialiseerde groenkantonnier. Deze voert de actuele zaken uit en de afhandeling van klachten. In totaal werken bij de afdeling Wegen circa twintig mensen in de binnendienst en twintig mensen in de buitendienst. Het groenbeheer betreft de wegen en het groen buiten de bebouwde kom, want binnen de bebouwde kom is het groenbeheer voor de gemeentes. Voor het goed communiceren van al deze plannen en werkzaamheden heeft het waterschap een klankbordgroep opgericht die jaarlijks bijeenkomt. Daarin zijn de Provincie Zeeland, alle gemeenten, Staatsbosbeheer, Natuurmonumenten, Het Zeeuwse Landschap en diverse belangen organisaties zoals de Molenstichting, Bijenstichting, Tuin van Zeeland en 't Duumpje, vertegenwoordigd. In de klankbordgroep worden de plannen voor het komende jaar besproken. 'Met een aantal van de hiervoor genoemde organisaties zitten we wel vaker om de tafel,' zegt De Kam. 'Daarbij bespreken we tal van actuele zaken zoals ziektes en nieuwe ontwikkelingen.' Ook worden de omwonenden geïnformeerd over de werkzaamheden die aan de wegbeplanting in hun omgeving worden uitgevoerd. Aanwonenden krijgen vaak al maanden van te voren een brief met uitleg. Er wordt rekening gehouden met bereikbaarheid van woningen en percelen tijdens de werkzaamheden, en met wensen ten aanzien van herbeplanting. 'Veel werkzaamheden zijn vergunning- plichtig,' legt De Kam uit. 'Deze kap- en omgevingsvergunningen zijn openbare procedures waarop mensen kunnen reageren. De reacties komen bij ons terecht zodat wij contact op kunnen nemen met die mensen. We beantwoorden vragen en geven informatie waarom er gekapt en herbeplant wordt, en hoe de werkzaamheden worden uitgevoerd. Indien nodig wordt er ook een persmoment georganiseerd.' De Kam vervolgt: 'Verder hebben we nog te maken met de Flora- en wantij oktober 2019 13

Wantij | 2019 | | pagina 13