'We moeten de monocultuur doorbreken en ziektes bestrijden' Social media Misverstanden Het waterschap beheert ca. 125.000 bomen die gemiddeld veertig jaar oud worden. Per jaar worden ongeveer 2.500 bomen vervangen. Dit zogenaamde omvormingswerk (rooien en planten) wordt geheel uitbesteed aan één aannemer die voor een jaar het werk gegund wordt. Het kleine onderhoud wordt voor 4 jaar aan diverse aannemers uitbesteed. Per werkgebied kan het omvormingswerk flink verschillen. Zo is in Zeeuws-Vlaanderen altijd veel werk en zal in het komend jaar op Schouwen-Duiveland geen omvorming plaatsvinden. geeft, is dat herbeplanting soms wat langer op zich laat wachten. Maar soms moet de grond nog wat rust gegeven worden of zit er een oude leiding in de berm. We proberen altijd om zo snel mogelijk nieuwe beplanting terug te zetten. Daar wordt namelijk iedereen blij van.' Voor meer informatie: www.scheldestromen.nl Peter Louwerse is lid van de Wantijredactie. Faunawet en de Natuurwet van de Provincie Zeeland. Bij elk plan vindt een toetsing plaats. We moeten natuurwaarden compenseren en we zijn verplicht om te herbeplanten. Zo moeten we bijvoorbeeld rekening houden met vleermuisroutes. We rooien dan eerst de ene kant van de weg en pas geruime tijd later de andere kant. Dan kunnen de vleermuizen altijd de weg vinden.' 'Op social media wordt soms ongenuanceerd gereageerd op het groenbeleid van het waterschap,' vindt de medewerker van het waterschap. 'Men denkt dat wij in het wilde weg kappen, zonder dat men zich verdiept in ons groenbeleid. Soms nemen andere media deze kritiek over, zonder hoor en wederhoor. Dan sta je al direct met 3-0 achter. We moeten daar als waterschap adequaat op reageren. Het team Communicatie handelt veel van zulke twitterberichten en e-mails af.' De Kam wil tot slot nog enkele misverstanden uit de weg ruimen. Bijvoorbeeld dat voor de schaduw werking op zonnepanelen bestaande bomen gekapt worden. 'Dat is niet zo. Wel wordt er bij herbeplanting rekening mee gehouden.' Een andere misvatting is volgens hem dat het waterschap bomen rooit vanwege de opbrengst van het hout 'Dat is ook niet zo. Wat ook veel onbegrip

Wantij | 2019 | | pagina 14