'We krijgen vaak signalen van omwonenden Rijdende Rechter 'We krijgen vaak signalen van omwonenden over het kappen en herplanten van groen door overheden, bedrijven en particulieren,' zegt Van Bommel. 'Als er meerdere klachten zijn over een locatie gaan we zelf kijken en praten met die mensen. Vervolgens benaderen we de verantwoordelijke instanties. Dat kan ook door bezwaar schriften in te dienen in het kader van een openbare procedure zoals een kap- of omgevingsvergunning. We zien het als onze taak die signalen op te pikken en door te geven. Maar we geven ook adviezen. We krijgen bijvoorbeeld meldingen van buren die het niet eens zijn over hun grensgroen. Dan gaan we ter plaatse kijken en zijn we soms net de Rijdende Rechter. Onze stichting heeft twee ervaren bomendeskundigen in het bestuur. We hoeven dus geen dure specialisten in te huren.' Plannen De nieuwbouwplannen van de drie Walcherse gemeentes worden zo goed mogelijk in de gaten gehouden. Er werd bijvoorbeeld met succes meegedaan aan de protesten tegen het plan Cleene Hooge in de gemeente Middelburg. 'We hopen dat dit prachtige landschap minder aangetast gaat worden door aanzienlijk minder woningen te bouwen dan was gepland.' Ook de Provincie Zeeland wordt gevolgd: 'Onze kritische opstelling bij de plannen van de Provincie voor de vervanging van de bomen langs het Kanaal door Walcheren heeft geresulteerd in een verspreide fasering, die het karakteristieke beeld langer overeind houdt. Recent hebben we het initiatief genomen om met de betrokken overheden een lange-termijnplan voor het hele kanaal op te stellen.' 'We kunnen natuurlijk niet altijd onze zin krijgen,' beseffen Van Bommel en Vroome. 'Je moet weten tot hoever je in redelijkheid kunt gaan en dan tevreden zijn met wat je voor natuur en landschap hebt bereikt. We zijn niet tégen verande ringen, maar vóór zorgvuldigheid en goed plannen.' Voor meer informatie: www.tuinvanzeeland.nl Peter Louwerse is lid van de Wantijredactie. Meidoornheggen Arnemuiden. Foto: Loes de Jong. wantij oktober 2019

Wantij | 2019 | | pagina 17