Natuurmens én vlieg aan het plafond Guido Krijger Hij zwierf in zijn eentje door de einde loze natuur van Canada en Nieuw- Zeeland, maar heimwee bracht Guido Krijger terug naar zijn geboortegrond: Zeeland. Gelukkig vond hij ook hier inspiratie in het buitenleven. Als nieuw lid van de Wantijredactie wil hij dat graag overbrengen op de lezer. Zingeving Foto: Ellen Schoenmakers. Willem de Weert Guido Krijger (47) is geboren en getogen in Vlissingen, studeerde af als ingenieur Weg- en waterbouwkunde. Maar zijn hart lag meer bij de ecologie. Een anekdote uit zijn afstudeerproject is illustratief. 'Ik wilde graag onderzoek doen naar de getijdoordringing en successie in Het Verdronken Land van Saeftinghe. Ik moest alleen nog goedkeuring van mijn afstudeerbegeleider krijgen. Hij vond het oké als ik ook een steiger in het schorren- gebied zou ontwerpen. Gelukkig is dat niet gebeurd, maar het is veelzeggend over de cultuur destijds.' Om zich meer te verdiepen in ecologie en bodemkunde deed hij een tweede studie in Velp: Land-, Water-, en Milieubeheer. Daarna kon hij aan de slag bij Rijkswaterstaat waar hij met plezier heeft gewerkt: 'Ik verstond beide kampen, zowel de techneuten als de ecologen. Ik voelde me daar wel een verbinder.' Later werd hij gevraagd om als docent te gaan werken bij de Hogeschool Zeeland, waar hij vakken doceerde als Hydraulica, Waterbouwkunde en Duurzame ontwikkeling. In weekenden en vakanties was hij in de natuur. De drang naar de wildernis was zo sterk dat hij besloot het roer om te gooien en in 2002 nam hij ontslag. 'Ik wilde vrij zijn, alles loslaten en met de natuur leven.' Een jaar trok hij met zijn rugzak door de bergen in Canada en Nieuw-Zeeland. 'Gaandeweg voelde ik me toch een beetje verloren. Ik zocht naar nieuwe zingeving en besloot naar huis terug te keren. 'Hij richtte Outdoor Inspiration op. 'Ik wil mijn ervaringen van het leven in de natuur overbrengen op andere mensen, neem ze mee op stap, haal ze uit hun comfortzone en hoop dat ze dan zo nieuwe inspiratie krijgen.' Daarnaast begon hij met zijn vrouw Ellen Schoenmakers WildWier. Ze hebben een vergunning om zeewier te oogsten en leveren dit aan restaurants, waaronder Pure C (Cadzand-Bad). Hij ontdekte ook dat hij schrijven leuk vindt. 'Ik wil mijn kennis en visie delen, meningen nuanceren en vooral inspire ren. Ik haal inspiratie uit de natuur, mijn hoofd én hart. De toestand in de wereld baart mij zorgen.' 'Als ik over de wereld nadenk, dan voel ik me soms een vlieg aan het plafond. Dat is misschien wel de reden waarom ik ecologie zo belangrijk vind. Het is nodig om een zo groot mogelijk plaatje van vraagstukken te schetsen. Alles is met elkaar verbonden'. Voor meer informatie: www.outdoorinspiration.nl en www.wildwier.nl. eindredacteur van Wantij. wantij oktober 2019 19

Wantij | 2019 | | pagina 19