'Ik zou graag meer aandacht zien voor duurzaamheid in mijn opleiding' Aan het einde van Finding ROOTS een persoonlijk gesprek met twee van de deelnemende jongeren: Allard Kaempfer en Lara de Smit. Allard: 'De lezingen en cursussen over duurzaamheid, het leiderschapstraject.' Allard: 'We hadden een opdracht die ging over je grootste angsten. Er werd oprecht geluisterd. Ik kwam daardoor tot hele persoonlijke ontboezemingen. Dat had ik niet verwacht. Kreeg zelf ook mooie feedback van een groepsgenoot. Zo kwam ik veel meer over mezelf te weten.' Allard: 'Helemaal oké. Dat maakte geen verschil. We hadden wel een beetje dezelfde leeftijd.' ouder zijn, maar toch niet je ouders.' Allard: 'Het helpt vooral bij mijn studie. Ik kreeg ook een andere kijk op mijn studie, meer uit een bredere hoek en integraal.' Allard: 'Ik denk dan aan water, aan zeeniveau en dijken. Klimaatmitigatie heeft vooral mijn interesse. Bij klimaat adaptatie is minder aandacht voor duurzaamheidsmaatregelen. Dat gaat meer over het aanpassen.' Ira von Harras Waarom deed je mee aan Finding ROOTS? Allard: 'Ik wilde aan mezelf werken, cursussen doen op persoonlijk leider schap. Dat sluit aan op mijn opleiding Deltamanagement aan de HZ. En ik kreeg er studiepunten voor. Dus dat is mooi meegenomen, als ik eerlijk ben.' Lara: 'Mijn lerares Annika Hofstede wees me hierop. Ze merkte dat ik wat extra's nodig had naast mijn school. Ze vond het bij mij passen. En dat vond ik hartstikke leuk.' Wat betekent Finding ROOTS nu voor jou? Allard: 'Het is een leuke groep jongeren, van dezelfde leeftijd, waarin je jezelf kunt ontwikkelen en vriendschap opbouwt. Ik had een grotere groep verwacht met meer strenge regels. Maar het was echt een klein en veilig groepje.' Lara: 'Je leert nieuwe mensen kennen. Het wordt een groot deel van je leven. We spraken veel af. Nu mis ik het wel door de gevolgen van het coronavirus. We zien elkaar nu niet en we zouden nog een mooi afsluitende event organiseren.' Wat blijft je bij uit het programma? Lara: 'De vriendschappen en de mensen die je leert kennen en die je anders nooit ontmoet zou hebben. Ik heb veel geleerd, over mezelf en over duurzaamheid. En natuurlijk de expositie #7. Gaaf om jezelf zo groot op de foto aan de muur te zien hangen.' Welke les was het meest waardevol? Lara: 'Ik heb mezelf leren kennen, hoe ik in elkaar steek, wat ik van mezelf vind, hoe ik denk. Daar ben ik heel blij mee.' Hoe was het om met andere scholen te werken? Lara: 'Leuk om te zien waar anderen mee bezig zijn. Soms was ik echt de jongste'. Ik was ook nog wel met andere dingen bezig. Het voelde wel heel tof om feedback van anderen te krijgen die iets Wat ga je zelf bijdragen aan een duur zame wereld? Lara: 'Ik praat nu al vaker met mensen, vrienden, familie, over duurzaamheid en wil laten zien dat het ook anders kan, wat je zelf kunt bijdragen. Ik weet nu waar ik het over heb. Je hebt basiskennis nodig om het goede gesprek te voeren.' Welk thema van duurzaamheid vind je zelf het meest interessant? Lara: 'Ik denk aan het persoonlijk deel. Wat kunnen huishoudens en consumen ten allemaal nog verbeteren? Maar ook vooral aan de transportsector waarin nog veel moet gebeuren. Dat komt door mijn opleiding. Management, Transport en Logistiek aan Scalda. Ik zou graag meer aandacht zien voor duurzaamheid wantij extra

Wantij | 2020 | | pagina 12