Wat betekent een beslissing voor de volgende zeven generaties? Met kunst zelfbewustzijn creëren. Betrokken zijn bij de staat van de wereld. Dat wil beeldend kunstenaar Rem van den Bosch bereiken als hij met jonge mensen aan de slag gaat. Voorbeeld is zijn recente project 'Seven Generations #7'. Wereld in bruikleen Getal 7 Rem van den Bosch Willem de Weert De visie van de Haudenosaunee, Native Americans die leven in reservaten op de grens van de V.S. en Canada, is dat wij de wereld slechts in bruikleen hebben en dat bij iedere politieke en maatschappelijk beslissing in ogenschouw moet worden genomen wat dit betekent voor onze kinderen de komende zeven generaties. Voor #7 trok Rem enkele weken door de reservaten van de Haudenosaunee. De vragen van 80 kinderen uit het Nederlandse onderwijs die hij gesproken had, waren leidend voor het tot stand komen van een audiovisueel document. Dat werd begin dit jaar in de nationale opslag voor radioactief afval COVRA in Borssele geëxposeerd. Een gewaagde locatie omdat de bezoekers meekregen 'dat ze goed voor de aarde moeten zorgen'. Ook de jongeren van Finding ROOTS namen deel aan het kunstproject. Zij gaven zelf expressie aan het getal 7, in bovengenoemde betekenis. Dit werd door Rem geportretteerd. Op de vorige bladzijde staan deze werken afgebeeld. Op bladzijde 10 de portretten van de Native Americans die Rem op zijn reis langs de grens van Canada en de USA gemaakt heeft. Op bladzijde 11 de expressie die de jongeren van Finding ROOTS gaven. Het is de bedoeling dat het project een reis door Zeeland gaat maken, o.a. in de Bibliotheek van Zeeland in Middelburg. Maar de perikelen rond COVID-19 gooien voorlopig roet in het eten. Leeftijd: 45 Woonplaats: Ellewoutsdijk Beroep: Beeldend kunstenaar en fotograaf Voor meer informatie: www.beeldinzeeland.nl Willem de Weert is eindredacteur van Wantij.

Wantij | 2020 | | pagina 14