'Sommige jongeren zijn soms wat alleen met hun idealen' Haar ogen schieten vuur. Zeg niet dat jongeren geen idealen hebben! Dan krijg je Ira von Harras, directeur ZMf, op de kast. 'Sommige jongeren zijn soms wat alleen met hun idealen. Kwesties als klimaatverande ring en duurzaamheid raken hen echt. Door hen bij elkaar te brengen, met elkaar te verbinden, stimuleer je hun zelfbewustzijn. Dan creëer je verandering.' Eigen kracht Vooral doen Jong en ambassadeur voor een duurzame we Willem de Weert Rem van den Bosch. fenerations Dat is waar het bij 'Finding ROOTS' om gaat. Het project daagt Zeeuwse jongeren uit leiderschap te tonen voor een duurzame wereld. Om ze te betrekken bij de Zeeuwse (en mondiale) vraagstukken rondom duurzaamheid. 'Wij willen de stem van de jonge generatie tussen de oren van beleidsmakers en politici krijgen. We zijn daarbij in de buurt en helpen hen moed te verzamelen.' Ira vertelt hoe de jongeren en hun begeleiders samen met trainer Maaike Boumans een persoonlijke reis aangaan. 'Finding ROOTS is een traject dat negen maanden duurt. Na dit traject doen de jongeren de belofte zich in te zetten als ambassadeur voor een duurzame wereld, met de ambitie om te inspireren en mensen vanuit hun eigen kracht in beweging te zetten. Wil je invloed hebben, of een waardevolle sparring partner zijn, dan is het goed als je zo goed mogelijk weet wie je bent, wat je kracht is en waar je energie zit. Het is mooi om te zien dat we de jongeren van onze eerste editie nu als professionals tegenkomen in het werkveld.' Doen motiveert. De activiteiten van Finding ROOTS haken aan bij al bestaande activiteiten in Zeeland en daarbuiten. Wat voorbeelden: in 2015 gingen de jongeren naar de Klimaattop in Parijs, dat maakte enorme indruk op hen; in 2018 hadden ze een eigen traject bij de Provinciale Klimaatstrategie; ze gingen op pad met Urgenda; namen deel aan het VernieuwersLAB; bedachten eigen acties die op scholen werden uitgevoerd. Dit jaar werkten de jongeren mee aan het fotografieproject Seven Generations met beeldend kunstenaar Rem van den Bosch. Ook kwamen ze in contact met professionals die al op hun studieterrein werkzaam zijn. Lees het allemaal in deze Wantij! Willem de Weert is eindredacteur van Wantij. wantij mei 2020 3

Wantij | 2020 | | pagina 3