'Op de middelbare begon mijn nieuwsgierigheid naar het milieu en de rol van de mens daarin te groeien. Eigenlijk kregen wij hier over maar weinig informatie op school. Toen mijn biologiedocente gastspreker 'Green Evelien' uitno digde en wij in een uur te horen kregen hoe makkelijk je als individu een bijdrage kan leveren aan een groenere samenleving, was ik om en wilde hier meer over weten.' Boodschappenmandje Je bent wat je eet Willem de Weert Zo begon voor Emily Merks haar groene leven. 'Van kleins af aan werd de waardering voor de natuur door mijn ouders op ons overgebracht. Simpele opmerkingen zoals 'kijk eens, hoe mooi groen de bomen zijn', maakte dat wij het ook zagen. Nu voel ik me op mijn best als ik door de natuur loop. Na het vwo ging ik aquatische ecotechnologie studeren, maar dit gaf me niet genoeg voldoening. Om mezelf uit te dagen ben ik onder andere een cursus Spaans gaan doen, ik wil graag in Valencia verder studeren, maar ook duurzaamheid bleef me boeien.' 'Als ik het onderwerp duurzaamheid aansneed bij familie en vrienden, werd er vaak gereageerd met 'dat het toch allemaal geen zin had'. Waarom zou jij gaan letten op je afvalproductie, vleesconsumptie en koopgedrag, terwijl de rest van de wereld gewoon doorgaat met vervuilen? Dit stak mij. Ik ging op onderzoek uit, want ik kon niet geloven dat ik als individu niets zou kunnen betekenen. Wat als eerste naar boven kwam? Kijken naar je boodschappen mandje! Niet iedereen staat erbij stil dat je een verschil kunt maken, simpelweg door drie keer per dag bewust te kiezen wat je eet. Ik was verbaasd over de grote Foto komt van de social media van Emily waarin ze haar volgers stimuleert meer gezond en plantaardig te eten. 4 wantij mei 2020

Wantij | 2020 | | pagina 4