visa 1 i,tepm-n- 'Leiderschap leer je niet uit een boek' mi Maaike Boumans Moedig zijn Eerlijke gesprekken Foto's: Seven Generations #7. Rem van den Bosch. Leeftijd: 32 Woonplaats: Amstelveen Beroep: Facilitator, trainer, activist, spoken word poet Er is een groeiend besef dat de aarde een levend systeem is waar we onderdeel van uitmaken: alles wat in de wereld gebeurt, heeft invloed op onszelf en vice versa. Zoals Thich Nhat Hahn, boeddhistisch leraar zegt: 'to heal the world, we need to heal ourselves'. Persoonlijk leiderschap is daarmee voor mij onlosmakelijk verbonden met de zorg voor een duurzame toekomst. En dat is nogal een opgave: de uitdagingen zijn complex en veelzijdig. Hoe kunnen we onszelf trainen moedig te zijn te midden van zulke grote vraagstukken? We weten dat een andere manier van leven mogelijk is. Het vergt motivatie, inspiratie en discipline om daarnaar te handelen. En precies dat is waar persoonlijk leiderschap over gaat. Een houding ontwikkelen waarin we onzekerheid en ongemak verwelkomen, waarin we moed, nieuwsgierigheid en kwetsbaarheid beoefenen en relaties bouwen, omdat ze het leven prettiger maken én omdat we de complexe uitdagingen simpelweg niet in ons eentje op kunnen lossen. We hebben gemeenschap nodig, zoals Finding ROOTS zo prachtig is. De gesprekken die ik de afgelopen maanden met de studenten heb gevoerd geven mij hoop. Het raakt me als iemand deelt dat zijn zelfvertrouwen is vergroot, of dat ze ook zulke eerlijke gesprekken met hun eigen vrienden en familie willen gaan voeren. Eerlijke, waardevolle gesprekken leiden niet alleen tot inzichten en actie, ze brengen inspiratie, energie en hoop met zich mee. Daarom hierbij mijn uitnodiging aan jullie, lieve lezers, om in deze bijzondere tijden je partner, familielid, buurman of buurvrouw, vriend of vriendin - op gepaste afstand - de vraag te stellen: Wanneer heb jij iets gedaan waar je moed voor nodig had? Wat heb je geleerd van die situatie dat je nu nog bij blijft? En te luisteren naar het verhaal dat volgt. Dat we die verhalen en gesprekken van moed mogen koesteren, zodat we met iets meer wijsheid en compassie de toekomst tegemoet treden. Het gaat ons goed. Voor meer informatie zie: www.brightfuturelab.nl en www.roottorise.nl Maaike Boumans begeleidt o.a. jongeren in het ontwikkelen van persoonlijk leiderschap. wantij mei 2020 9

Wantij | 2020 | | pagina 9