Een gesprek met Ab Pouwer lijkt wel een reis door de tijd. Met enthousiasme vertelt hij over de Zeeuwse geschiedenis. Met nog meer geestdrift vertelt hij over de toekomst en zijn ideeën om 'onze schat' - de Zeeuwse beleving van ruimte, ver gezichten, overkanten en natuurkrachten - te koes teren en te versterken. Verbouwing Hoefijzer Bouke Kromhout van der Meer In I960 kocht de vader van Ab Pouwer een stuk grond naast het toenmalige waterwinge bied Oranjezon en stichtte daar een camping. Ab nam in 1985 de camping over en inmiddels hebben zoon en dochter Pouwer de dagelijkse leiding in handen. Het is een prachtige plek. De unieke ligging, midden in de natuuren de rust, is voor veel gasten een belangrijke reden om voor een verblijf op camping Oranjezon te kiezen. Er is een sterke verbondenheid met de streek. Dat blijkt wel in het receptiegebouw dat volhangt met tientallen schilderijen van Walcherse stads- en dorpsgezichten en streektaferelen. Hoewel het woord circulair nog niet echt gangbaar was, heeft de familie Pouwer bij de verbouwing van het receptiegebouw in 2014/15 wel zo gehandeld. Het oude gebouw is deels afgebroken en deels opgenomen in de nieuwbouw. De gebruikte materialen zijn veelal demontabel en herbruikbaar en het dak ligt vol met zonnepanelen. Pouwer vertelt over de kansen om toeristen een belevenis- en betekenisvolle vakantie te bieden en hoe er met ondernemen met een menselijke maat toch een goede boterham te verdienen is. Hij heeft een duidelijke visie op hetZeeuwse landschap: 'We hebben met ons landschap een schat in handen. We wonen in

Wantij | 2020 | | pagina 16