'Ik wil een moderne én milieuvriendelijke kapsalon' De natuur en duurzaam denken zijn Digna de Visser met de paplepel ingegoten. Maar wat doeje alsje kapster wil worden en het werken met chemicaliën vanzelfsprekend lijkt? Kleuringen Sfeer Digna de Visser Guido Krijger Digna de Visser bracht haarjeugd door op een biologisch dynamische boerderij. Op haar zeventiende ging ze werken in een kapsalon. 'Dat leek soms wel een chemisch bedrijf. Het ging me op den duur tegen staan. Ik at thuis biologisch en dacht daar steeds meer over na. Ik kreeg steeds meer het idee dat ik mensen ziek aan het maken was, in plaats van mooi. Als ik dan verf op iemands haar had gesmeerd, ging het spul vervolgens door het riool. Dat spookte steeds meer door mijn hoofd.' Met haar idealistische instelling begon ze thuis met testen. 'Ik nam verschillende stukjes haar mee naar huis om daar mee te experimenteren. Ik wilde het eerst helemaal in de vingers hebben voordat ik er professioneel mee aan de slag ging in een eigen kapsalon.' Ze deed ervaring op met de kleuringen van natuurlijke plantenpoeders, zonder synthetische toevoegingen. Ruim elfjaargeleden nam ze 'Haar Natuurlijk' in Goes over, een prima plek om het ondernemerschap te leren. Digna wilde niet alleen een milieuvriende lijke en gezonde, maar ook een moderne kapsalon. 'Mensen moeten erwillen komen omdat het gewoon een goéde kapsalon is. Want in eerste instantie ben ik kapper geworden vanwege het ambacht.' Ze droomde van een nieuw pand en vond dat in Middelburg. Een pand met een (binnen)tuin, een hoog plafond, veel licht en een ruimte die je kunt luchten. 'Ik wil graag een fijne en natuurlijke sfeer.' Haar vriend is timmerman. 'Ik deed het ontwerp, Martin maakte het. We hebben bijvoor beeld gekozen voor een bamboevloer. Bamboe is hard, er trekt geen vocht in en het krimpt niet. En heel belangrijk: bamboe groeit snel. De muren zijn gestuct met leem. De vele planten en meubels (van de kringloop) hebben een eigen verhaal.' 'Ik wil dat mijn kapsalon een sociale plaats is, waar mensen elkaar ontmoeten en dingen kunnen ontstaan. Zonder dat het moet en met een kopje biologische koffie of thee erbij,' voegt ze er nog aan toe. Guido Krijger is lid van de Wantijredactie. Foto's: Guido Geboren in Ritthem, 1984. Woont daar ook. Beroep: Kapper en eigenaar kapsalon Dignity (Lange Noordstraat 24, Middelburg). 2OJ wantij augustus 2020

Wantij | 2020 | | pagina 20