v\/ Prof. Dr. Barbara Oomen Denktank Geboren in Amsterdam, 1969. Woont in Middelburg. Beroep: Hoogleraar rechten. Barbara Oomen groeide op in Nederland en Tanzania, studeerde rechten en politicologie in Amsterdam en promoveerde cum laude aan de Universiteit Leiden. Ze gaf les aan de universiteit van Utrecht en de UCR in Middelburg en is van de laatste ook jaren decaan geweest. Ze is momenteel projectleider van 'Cities of Refuge' een onderzoeksproject naar de rol van lokale overheden in de opvang van vluchtelingen. Oomen is door de PvdA Zeeland genomineerd voor de kandidatenlijst Tweede Kamerverkiezingen 2021. Foto: Herman Leiieveidt centrale overheid. Wat zou het bijvoor beeld fantastisch zijn als we in Zeeland meer gezond voedsel voor een eerlijke prijs kunnen produceren en als we de biodiversiteit in Zeeland kunnen versterken. 'Natuurlijk moeten we klein beginnen. Ik hebjarenlang de spreuk 'Alles watje aandachtgeeftgroeit' (Aristoteles) boven mijn bureau gehad en ikgeloof daar echt in. Ik denk dat we, klein beginnend, van Zeeland een groene provincie kunnen maken en dat ons voorbeeld doet volgen. Ik wil me daar voor inzetten en hoop dat anderen dat met mij willen.' Om de krachten te bundelen en samen aan de Green Deal te werken richt Barbara Oomen, samen met anderen, een 'denktank' op. 'Daarin denken mensen, met een zo groot mogelijke diversiteit aan achtergronden, met elkaar na over Zeeland en de Europese Green Deal. De eerste bijeenkomst is op zaterdag 29 augustus, dan gaan wij op Loverendale kijken hoe de Europese Farm to Fork-strategie (van Boer tot Bord), kan helpen om ook ons voedselsysteem hier eerlijk, gezond en milieuvriendelijk te maken, ledereen die mee wil denken kan zich bij mij melden!' Ook een tweede en derde bijeenkomst staan al in de planning. De denktank praat dan over biodiversiteit en over wat er nodig is om de Green Deal in Zeeland uit te voeren. Bouke Kromhout van der Meer is lid van de Wantijredactie. wantijj augustus 2020

Wantij | 2020 | | pagina 9