'In Zeeland kómje dichtbij dë essentie. De£§sentie is het heelal en dat is leeg en eindeloos. In Zeeland sta je er rechtstreeks mee in verbinding,je*kuntje nietverschuilen/ Tijd verloren euwse Guido Krijger 'De lucht in Zeeland ligt plat op het land. Het is spannend en opwindend om in verbinding te staan met die kosmische onherbergzaamheid. Maarje kuntje ook eenzaam of kwetsbaar voelen. De mens is namelijk ook leeg. Je moet constant dingen ondernemen om die leegte te ontstijgen en zin te geven.' verbouwd moest worden. Hun wens is om permanent in Zeeland te komen wonen. Roeka voelt het zodra hijZeeland binnen komt rijden. 'Je rijdt dan in de muil van de lucht.' Ken je ook dat moment op de A58, met de Brabantse Wal net links naast je, waarje de leegte in rijdt? liedjes en gedichten te schrijven en bewaarde zijn teksten in mappen. Later werkte hij op een zeesleper en als psycho loog. 'Ik kom uit een milieu waarin het gebruikelijk was datje ging studeren. Lange tijd voelde ik dat mijn werk niet helemaal bijme paste. Maar wat dan wel? Ik heb veel tijd verloren totdat ik tot de ontdekking kwam dat ik zanger wilde worden.' Op zijn vijftigste nam hij vanuit de moed der wanhoop contact op met een bekende platenmaatschappij. Hijstuurde zijn liedjes op en het was raak: hijmocht zijn debuut-cd uitbrengen. Het gevoel van tijd verloren te hebben is voor hem voelbaar in de haast die hijnog altijd voelt. Tussen zijn negende en achttiende verbleef Roeka op verschillende kostscholen, waar zijn interesse voor muziek werd gewekt. 'Poëzie ontdekte ik dankzijmijn leraar Nederlands. Hij hield van dichters als Paul van Ostaijen en Martinus Nijhoff en wist bij mijdejuiste snaarte raken.' Roeka begon Het vinden van die zin heeft bijAlex Roeka (75) wel even geduurd. Nu is hij ruim vijfentwintig jaar Nederlandstalige zanger en liedjesschrijver en is hijverknocht aan Zeeland. Samen met zijn vriendin verbleef hij een paarjaargeleden voor anderhalf jaar in Zeeland omdat hun huis in België 101 wantij oktober2020

Wantij | 2020 | | pagina 10