Alex Roeka Kustbebouwing Jeukend nachtgevoel Rauwe Genade Geboren in Ravenstein, 1945 Woont in Geel (Belgie). Noem Het Geen Liefde (lied) - Annie M.G. Smidtprijs 2000. Beet van Liefde (album) - Edison 2009. Gegroefd (album) - Edison 2013. Huub van de Lubbe (De Dijk) plaatst Alex Roeka in Groot Nederlands Songbook in DWDD. Ik ben de zanger van golven, wolken en licht Nog even en ze douwen me in het gesticht Ik zie paarden door de branding briezen Op losgesprongen benen Witte schepen het luchtruim kiezen Door een schele maan beschenen geen vlees en eet vooral groentes en alles op een biologische maniergekweekt.' Alex rijdt nog een paar keer per week op zijn racefiets. En liefst door de leegte: wind of geen (Zeeuwse) wind. Roeka maakt zich zorgen over de steeds terugkomende plannen van projectont wikkelaars. 'Neem nou dat Brouwers eiland. Het is toch verschrikkelijk. Behoud de essentie van Zeeland.' De rock and roll maakte veel indruk op Roeka als zestienjarige jongen op de kostschool. 'De woede en het verlangen naar een verboden leven herkende ik bij mezelf.' Zeeuwse wind, je kunt zo straf zijn Dat de verte openspringt Zeeuwse wind, die zijn hoge God Met het aardse snot verbindt Zeeuwse windje kunt zo woest zijn Metje ongetemd instinct Zeeuwse wind, die stug en grimmig De verrukking uit me wringt Ik wil nog één keer door die late straten gaan Met mijn jack, mijn paarse sjaal, mijn laarzen aan Dat jeukend nachtgevoel van nooit meer terug naar huis Die goddelijk verlopen vrijheid zonder thuis Alex Roeka trok zich na vijfentwin tigjaar muziekleven terug in een Zeeuws dorp om tot rust te komen, na te denken en nieuwe songs te schrijven. Wie was hij nu eigenlijk? In het eerste nummer van zijn nieuwe album Rauwe Genade probeert hij daar antwoord op te geven: zanger van leven, liefde en dood. Sinds zijn veertigste heeft hij het gezonde leven omarmd. 'Ik drink niet meer, eet Guido Krijger is lid van de Wantijredactie, wantij oktober 2020 De zanger op dijk met ezel. Foto: Yvonne Jagtenborg Arno Kranenborg.

Wantij | 2020 | | pagina 11