■- t#- 'Niet hier' Jan Zwemer Fotoïtoes de Jong. .- groot deel van het gebied met koeien en paarden, wordt deze begroeiing nu vernietigd. Schandalig, wie heeft dit bedacht? Waarschijnlijk vanachter een bureau in Den Haag? Zonder rekening te houden met de plaatselijke geschiedenis?' 'Het Sluitershoekje was vroeger een mooie open plek waar mensen rustig konden zitten en kinderen konden spelen. Het isnu door verwaarlozing helemaal dichtgegroeid. De Beekhoekspolderwas nog helemaal origineel als van voor de oorlog. Maar die is een jaar of vijftien geleden op de schop genomen voor recreatie en cultuur. Daarbij waren natuurorganisaties betrokken, maar blijkbaar wisten die weinig van de historische betekenis van de polder en waren ze ongenuanceerd bezig. Je moet onderscheid maken tussen waardevolle oude landschappen en jongere gebieden. Met die laatste, zoals de jonge duinen oostelijk van Oostkapelle, kun je misschien wat meer doen.' Ondanks deze kritiek op de natuurorgani saties en zijn onaftiankelijke, informele instelling bekent Zwemer dat hij op de Gedicht uit Momenten uut de Mantelienge, geschreven tijdens zijn studententijd in het troosteloze Amstelland, verlangend naar Walcheren. dit is een on-thuisljk land zonder bomen aan de kant ongekromd de wegen geen duin of strand slechts waterkant dit is een on-thuisljk land kieslijst van Water Natuurlijk stond bij de waterschapsverkiezingen van 2019. Hij is zelfs nog lid van die club, maarvindt het toch een 'andere wereld'. Een partijcultuur is niet iets voor hem. Peter Louwerse is lid Geboren te Oostkapelle, I960. Woont in Serooskerke. Studeerde geschiedenis aan de VU te Amsterdam en promoveerde in 1992 op een proefschrift over de SGP en de kerken achter die partij. Auteur van o.a.: Een zekel om geit-eten te snieën. Een kist op zolder. Momenten uut de Mantelienge. Biografieën van J. VisserAzn., J. van Walré de Bordes en J.H. Schorer. Zeeland 1945-1950. Het gevaar van het hellend vlak. Het café. Een verhaal uit de jaren negentig. Zeeuws voor beginners. van de Wantijredactie. wantijj oktober 2020 \f 13J

Wantij | 2020 | | pagina 13