14 8 10 12 18 20 22 23 24 Inhoud Inhoud en colofon Inspireert het Zeeuwse landschap nog? Oek de Jong: 'Het Goese Sas is een mythische plek uit mijn jeugd' Broeder Dieleman: 'Alles is beweging' Rinus Spruit: 'In Zeeland heeft het uitzicht geen einde' Alex Roeka: 'Zeeuwse wind' Jan Zwemer: 'De laatste herverkaveling op Walcheren had nooit plaats mogen vinden' Wandelen in en rond Zierikzee Annemieke de Schepper: 'Geef mij maar een vlak land dat tot de einder reikt' Carolijn Visser: 'Gelukkig is Zeeland zuinig op zijn kust' Uit liefde voor en ter promotie van het Zeeuwse boek Chiel Jacobusse: 'De poëzie is uit het landschap' Berichten en advertentie Voetafdruk Han Polman: 'Van energielabel G naar nul op de meter' Colofon &"f Willem de Weert Willem de Weert Bouke Kromhout van der Meer Gabi Sinke Guido Krijger Peter Louwerse Willem de Weert Willem de Weert Willem de Weert Willem de Weert Willem de Weert Gerda Spaander OKTOBER 2020 nummer 142 jaargang 37 nr. 3 Het wantij is 'de draaiing ofstilstand in het water, waarvloedstromen elkaar ontmoeten.' Wantij is een uitgave van ZMf. Het blad wordt naarde leden van ZMf verstuurd. Bijdragen kunnen in overleg met de eindredacteur worden ingediend. Auteurs zijn verantwoordelijk voor de inhoud van hun artikel. Plaatsing in dit blad hoeft niette betekenen dat de vermelde meningen het inzicht van de redactie, het bureau of het bestuurvan ZMfweergeven. Redactie: Lineke Keizer(secretariaat), Bouke Kromhout van der Meer, Peter Louwerse, Guido Krijger, Gabi Sinke en Willem de Weert (eindredactie). Met medewerking van Gerda Spaander. Redactiesecretariaat: ZMf, Kousteensedijk 7, 4331 JE Middelburg T. 0118 - 654 180 E. wantij@zmf.nl Vormgeving en productie: Nilsson, Goes. Voorpaginafoto: Polder Peil, kunstproject in de Wilhelminapolder van Michael Beutler. Foto Loes de Jong. MIX \f Papier van verantwoorde herkomst pof www.fexorg FSC® CQ06922 wantij' oktober 2020

Wantij | 2020 | | pagina 2