Afgelopen jaar zou de zevende Thijs Kramerlezing zijn geweest. In navolging van zes eerdere edities die een groot succes waren. Met rust en aandacht luisteren naar inspirerende visies en afsluitend napraten en verder filosoferen bij een heerlijke Westmalle. Maar Covid-19 gooide aanhoudend roet in het eten. Ook voor dit jaar verwachten wij dat het bij elkaar brengen van honder den gasten in een theaterzaal niet realistisch zal zijn. Waar het om begon Nieuw format in lijn met Thijs' gedachtegoed Ira von Harras en Robbert Trompetter In 2008 vond de eerste Thijs Kramerlezing plaats nadat in 2006 Thijs bij een noodlottig ongeval om het leven was gekomen. Thijs was een man met inspirerende visies en spraakmakende ideeën voor een beter, groen-blauwer Zeeland. In 'inspiratie' en 'spraakmakende ideeën' werd de toon gevonden voor opeenvolgende lezingen. Steeds werd er ingezoomd op een thema op het snijvlak van economie, ecologie en sociaal. Wat Thijs Kramer in zijn werk begon, willen wij helpen voortzetten. Zijn manier van denken verdient het om blijvend te worden uitgedragen. In een nieuwe vorm met een nieuw naam willen we, in lijn met het gedachtegoed van Thijs Kramer en de oorspronkelijke opzet van de lezing, opnieuw zoeken naar een setting waarin we met rust en aandacht naar elkaar kunnen luisteren en elkaar kunnen inspireren met frisse en spraakmakende ideeën. Bovendien willen we in het nieuwe format tweejaarlijks bijeenkomsten organiseren, uiteraard passend bij de mogelijkheden in tijden van corona. Met een klein team binnen ZMf wordt volop nagedacht over de uiteindelijke vorm en uitwerking van het nieuwe format. We hopen van harte dat je straks ons idee voor een nieuw concept kunt waarderen. Wij kijken ernaar uit om je weer te treffen en met je (na) te praten over de ideeën die daaruit voortkomen om Zeeland nog groen-blauwer te maken. Uiteraard daarna met een koude Westmalle in de hand. Ira von Harras is directeur van ZMf en Robbert Trompetter projectleider van de Thijs Kramerlezing. wantij maart 2021 3

Wantij | 2021 | | pagina 3