Campingpark Ons Buiten slaat andere weg in 'Mensen inspireren om van binnen naar buiten te gaan' Veerse Meer Visie hard nodig K53 Hoe een camping met tennisbaan, amfitheater, minigolf, treintje, familie restaurant, snackbar en animatieteam omgetoverd wordt tot een natuurlijk verblijf- en recreatiegebied. Een plek van rust, ruimte en inspiratie om vanuit binnen naar buiten te gaan. Eigenaar Gabriël Coppoolse en partner Dagmar zijn de bezielers van de bijzondere transitie van kampeerterrein Ons Buiten in Oostkapelle. Geluk Veerse Meer met links Kortgene en rechts Wolphaartsdijk. Luchtfoto: Edwin Paree. Het Veerse Meer heeft zich de afgelopen halve eeuw ontwikkeld als een zeer aantrekkelijk gebied. Natuur en landschap zijn dan wel grotendeels door de mens bepaald, maar dat is niet onverdienstelijk gedaan. Zowel bewoners als recreanten waarderen het gebied rondom de afgedamde Schelde-arm. Vele planten- en diersoorten voelen zich er thuis, zowel in het water als op de eilanden en de oevers. Om dit alles in balans te houden, ontwikkelen overheden en maatschappelijke organisaties - waaronder ZMf - een Veerse Meer Visie in navolging van de Kustvisie. Dat is hard nodig, getuige de vele recreatieprojecten die regelmatig gelanceerd worden. ftófl ajlMIilTMT tistl ï£WOMfïBI«l! FASt 1UK1NIH1ES11 Hromr '[urtipGtiikjrijo - fiiaantmfl u NL Ulli-4U'j bid imoopmiddag vrijdag zaterdag van iz.oo tor^ oguui 12 1 wantij juli 2021 De cascade. Foto: Ons Buiten. Guido Krijger 'Het was 2006 en samen met mijn vader werkte ik aan een plan om de levens vatbaarheid van Ons Buiten veilig te stellen. De oplossing was een uitbreiding van de wellness en de sauna met echte zoutstenen. Op deze manier zouden we ook in het voor- en naseizoen inkomsten kunnen genereren. We stonden aan de vooravond om de status van een top-ANWB-camping te krijgen. We hadden een camping met veel faciliteiten en door de vraag van gasten werden dat er ook steeds meer. Deze consumptieve groei vroeg om veel investering. En die vereiste groei hing als een molensteen om mijn nek.' Coppoolse kwam in een crisis. Hijonderzocht zijn onvrede en ontdekte dat hij iets heel anders nastreefde. In 2008 ontmoette hij zijn huidige partner Dagmar en samen gingen ze aan de slag met de ontwikkeling van een nieuwe visie en missie voor Ons Buiten. 'We geloven in de onafaankelijkheid van mensen en Ons Buiten biedt de basis om vooral zelf te beslissen waar je echt zin in hebt. Het geloof in de creativiteit en kracht van de mens betekent dat je geluk ervaart als je echt jezelf bent. Op deze manier willen wijbijdragen aan een betere wereld.' wantij juli 2021 (T13

Wantij | 2021 | | pagina 7