'Met entertainen vervulje een soort van kortdurend instant geluk' 'HetNolleqosis een rust- en recreatiegebied voor deinwoners véhVlis$ihgen' De Gouden Cirkel GOUPtW CIPkEL Stemmingen Wellness en wadi's Menukaart r Het Nollebos is een 44 ha groot natuurgebied met waterpartijen dat tussen de bebouwde kom van- Vlissingen en de duinen ligt. Plannen om hier eerst 240 recreatiebungalows en nu twee hotels te bouwen schieten bij veel inwoners in het verkeerde keelgat. Later ontdekten ze het model de Gouden Cirkel van Simon Sinek. Het model laat zien dat iedere ondernemer weet wat hij doet, de meesten zullen ook weten hoe zij te werk gaan, maar slecht een klein deel van de ondernemers weten waarom zij iets doen. En juist dat is wat hij had gemist. Daaraan heeft hijsamen met Dagmar gewerkt. Het waarom kan een concept authentiek en waardevol maken. Simon Sinek laat bovendien met zijn model zien dat succesvolle ondernemers van binnen naar buiten denken (waarom - hoe - wat) in plaats van buiten naar binnen (wat- hoe - waarom). 'De weg van consumptie is van buiten naar binnen. Wij inspireren mensen om van binnen naar buiten te gaan. Met entertainen vervul je een soort van kortdurend instant geluk. Wij gaan voor duurzaam geluk. De ruimtes faciliteren om totjezelf te komen. Dat gun ik al mijn gasten. Zo is het park en zijn de activitei ten ingericht op stemmingen. We noemen dat de binnenruimte, buitenruimte en rustruimte. Ben je ingetogen dan kun je je terug trekken op het terras of in de fluistertuin. Wil je contact dan is het waterkussen een mooie plek. In de kruidentuin kan je terecht voor een warme gezonde thee en creativiteit kun je kwijt in de modder-water-speelplaats.' Naast vertoeven op hun kampeerplaats moedigen ze gasten letterlijk aan om naar buiten te gaan. Ons Buiten ligt namelijk midden in de prachtige kuststrook Domburg-Oostkapelle-Vrouwenpolder. Wellness blijft zijn passie. 'Hiervoor hebben we een circulair gebouw laten maken van 100% aforeekbare materialen. Oude meerpalen uit de haven van Veere hebben een nieuw leven gekregen als muurbekleding. Deze oase van rust wordt omsloten door een groene wellnesstuin en er is open ruimte voor meditatie, yoga en opgietingen.' De camping is voorzien van wadi's. Dat zijn natuurlijke greppels die het overtollige water afvoeren én ook vasthouden. Dat water is nodig voor de modder-water-speelplaats en de wellness, maar ook voor de natuur tijdens droge perioden. Door de EM-bacteriën (Effectieve Micro-organismen) die ze in het water doen, blijft het water (op een natuurlijke en gezonde manier) schoon en de kwaliteit gewaarborgd. De hegjes tussen de kampeerplaatsen worden vervangen door eetbare planten en planten die de bodem verbeteren. 'We zijn geen slaaf meer van het groen- beheer. In plaats daarvan draagt de beplanting bijaan meer biodiversiteit.' De menukaart van het restaurant bevat geen vlees- en visproducten. Wel vind je er verse, producten uit de regio. Gabriel en Dagmar vinden het belangrijk om duurzame en gezonde producten aan te bieden en samen te werken met lokale Zeeuwse partners. 'De molensteen is inmiddels van mijn nek. Ons Buiten is weer een flexibel, wendbaar en toekomstbestendig bedrijf. Het verdienmodel staat weer in dienst van de waarden die we willen creëren en is geen doel op zich meer. En dat is wat we ook onze gasten willen geven: waardevolle herinneringen.' Guido Krijger is lid van de Wantijredactie. 14l wantij juli 2021 .r Wandelaars in het Nollebos. Foto: Loes de Jong. in het Nollebos Willem de Weert

Wantij | 2021 | | pagina 8