Colofon Column: Van de dijkgraaf Beurzen open, dijken dicht! Op zoek naar de muskusrat Mariette van 'De organisatie bestaat niet, er bestaan alleen mensen' De Waterwerker sprak Schouw: waterschapswerk in vogelvlucht onder de ai 57: lust of last Herr Kaufmann en Anja Minderhoud komen er aan te pas om te laten zien welke voor- en nadelen er kleven aan de nieuwe rijksweg op Walcheren. Bij de totstand koming van die nieuwe verkeersader is het waterschap als 'bevoegd gezag' betrokken. Jos Immink legt uit hoe. Monumentale gemalen: Boreel Gorkum ging op een ijskoude februaridag met muskusrattenbestrijder Loek Versiuijs mee om te zien hoe de nieuwste waterschapstaak wordt uitgevoerd. Ze zag alles en miste slechts één ding: thermisch ondergoed. Een reportage om bij de warme kachel te lezen. met organisatiedeskundige drs. Ben de Reu over Zeeuwse Eilanden als organisatie, verschillende manieren van leidinggeven en cultuurverandering. 'Ik zie Zeeuwse Eilanden echt als trendsetter in het Zeeuwse...'. oude waterschapsterm 'schouw' laat de Waterwerker u in elk nummer in vogelvlucht scheren over verschillende facetten en projecten van het waterschap. Deze keer: glasaal, zandsuppleties, Koninginnedag in Sint Maartensdijk, de Weversinlaag en de elektrificatie van een dieselgemaal. 'Laat 't gemaal een zegen heeten. Tot in 't verre nageslacht. En we zullen maar ver- geeten. Dat er lang op werd gewacht!' Dit declameerde een landbouwer bij de plechtige opening van het gemaal Boreel in 1930. De Waterwerker opent een serie van vier artikelen over historische gemalen van Zeeuwse Eilanden met een portret van de 'grand old lady' van de Zeeuwse gemalen. Waterwerker is een uitgave van waterschap Zeeuwse Eilanden (bureau Voorlichting), verschijnt vier maal per jaar en wordt verzonden aan bestuur, medewerkers en relaties van het waterschap. Eindredactie Arend van der Wel Fotografie Rudy Visser Vormgeving Boom Kollektief, Goes Druk Jumbo Offset, 's-Gravenpolder Omdat chloor een negatieve invloed heeft op de waterkwaliteit, is dit magazine gedrukt op papier dat zonder chloor is gebleekt. Waterschap Zeeuwse Eilanden Bezoekadres: Piet Heinstraat 77, 4461 GL Goes Postadres: Postbus 114, 4460 AC Goes Telefoon: (0113)241000 Telefax: (0113)227528 waterwerker maart 1996

Scheldestromen/de Waterwerker | 1996 | | pagina 2