Column: Van de dijkgraaf Veiligheid vóór alles! Het monster geanalyseerd Het monster is gevangen Splitsing zuiveringsheffing geeft zuiverder beeld Als het ooit zover komt dat Delta Schouw: waterschapswerk in vogelvlucht Veiligheid is prioriteit! Beleidsmedewerker verkeers veiligheid Kees Slabbekoorn legt uit waarom Zeeuwse Eilanden veilig verkeer op de plattelandswegen zo belangrijk vindt en hoe dat verbeterd kan worden. Monumentale gemalen: Waarom was de Piet nodig? In 1917 bouwde men bij de Schenge het Colofon en naar het laboratorium van de Zeeuwse waterschappen te Sluiskil gevoerd. Mariette van Gorkum kijkt mee over de schouders van de witgejaste analisten. Nutsbedrijven ook afvalwater mag zuiveren, is het - om oneerlijke concurrentie te voorkomen - noodzakelijk dat de verontreinigingsheffing wordt gesplitst in een nota voor de zuiveringskosten en een aanslag van een nieuwe waterschapsbelasting: de kwaliteitsomslag, waarmee iedereen zijn water in de eigen omgeving. Maar eerst spreekt in november de Tweede Kamer... Deze keer leest u ondermeer over kreukelbermen, groot onderhoud aan wegen, nieuwe onderbemalingen bij Middelburg, de sluisdeur van Stavenisse en de vangst van muskusratten in het afgelopen halfjaar. stoomgemaal de Piet. Dat klinkt simpel, maar nu Hannie Kool uit de doeken doet wat er allemaal aan de eerste steenlegging voorafging, weet u wel beter. Er kwam zelfs een dominee aan te pas, die het in 1912 opnam voor de door wateroverlast getroffen boeren: 'Ik bedel om sympathieke medewerking, ik bedel om recht'. steentje bijdraagt aan gezond Waterwerker is een uitgave van waterschap Zeeuwse Eilanden (bureau Voorlichting), verschijnt vier maal per jaar en wordt verzonden aan bestuur, medewerkers en relaties van het waterschap. Eindredactie Arend van der Wel Fotografie Rudy Visser Vormgeving Boom Kollektief, Goes Druk Jumbo Offset, 's-Gravenpolder ISSN 1385-6413 Omdat chloor een negatieve invloed heeft op de waterkwaliteit, is dit magazine gedrukt op papier dat zonder chloor is gebleekt. Waterschap Zeeuwse Eilanden Bezoekadres: Piet Heinstraat 77, 4461 GL Goes Postadres: Postbus 114, 4460 AC Goes Telefoon: (0113)241000 Telefax: (0113)227528 waterwerker 2 september 1996

Scheldestromen/de Waterwerker | 1996 | | pagina 2