K Van de dijkgraaf Kompas lezen 7 zfe Yv VV Op weg naar schoner water Sinds kort staat Helofytenfilter zuivert als de beste Nog een keer het rioleringsbeleid, maar dan Te gast bij het waterschap Een terugblik in woord en Schouw Een tweede Zeeuwse dijktuin, DDT in baggerspecie en verdrogingsbestrijding in het Katse Gat op Noord-Beveland. De inlagen langs (II): Ttoee Schouwse juweeltjes Hannie Kool beschrijft Colofon - het beleid van Zeeuwse Eilanden wat betreft lozingen en riolering op papier. De doelstel ling voor het jaar 2005 is duidelijk: geen ongezuiverde lozingen meer op oppervlaktewater en de vervuiling als gevolg van riooloverstorten met de helft terugdringen. De Waterwerker geeft een zo helder mogelijke samenvatting van een nieuw beleid dat één oogmerk heeft: zo helder mogelijk water. de praktische uitwerking ervan. Als aansluiting op de riolering in het buitengebied onhaalbaar is, kan een helofytenfilter uitkomst bieden. Karen Kroese zocht er een op in Grijpskerke en legt uit hoe een rietveldje rioolwater zuivert. - vooral - in beeld op de Dag van het Waterschap die Zeeuwse Eilanden op zaterdag 24 mei nabij Ritthem organiseerde. 'Erg geslaagd' en 'Voor elk wat wils', aldus twee van de 1650 gasten. de historie en de huidige situatie van de Flaauwers- en Weversinlaag aan de zuidkust van Schouwen-Duiveland. Deze natte inlagen hebben sinds kort weer vogeleilandjes waar bijvoorbeeld de tureluur kan broeden. 'En als er weer tureluurs kunnen broeden, gaat het goed met Zeeland.' Waterwerker is een uitgave van waterschap Zeeuwse Eilanden (bureau Communicatie), verschijnt vier maal per jaar en wordt verzonden aan bestuur, medewerkers en relaties van het waterschap. Eindredactie Arend van der Wel Fotografie Rudy Visser Vormgeving Boom Kollektief, Goes Druk Jumbo Offset, 's-Gravenpolder ISSN 1385-6413 Omdat chloor een negatieve invloed heeft op de waterkwaliteit, is dit magazine gedrukt op papier dat zonder chloor is gebleekt. Waterschap Zeeuwse Eilanden Bezoekadres: Piet Heinstraat 77, 4461 GL Goes Postadres: Postbus 114, 4460 AC Goes Telefoon: (0113)241000 Telefax: (0113)227528 vuaterwerker 2 juli 1997

Scheldestromen/de Waterwerker | 1997 | | pagina 2