Van de dijkgraaf Hoe zoet is zoet water? In het brakke Zeeland is - vooral bij de landbouw - een gebrek aan Schouw Waterschapsnieuws in vogelvlucht: een nieuw boek over een oud waterschap - bacterievuur veroorzaakt de kap van vele meidoorns - een Westkappels recreatieterrein krijgt een nieuwe bestemming: vroonland - het 'losse blokken-dijkvak' bij Borssele ligt er nu stevig en kleurig bij. De inlagen langs (II): inlaag 1887 bij Ellewoutswijk Nabij het impo nerende fort Ellewoutsdijk en het natuurgebied Zuidgors ligt al sinds 1887 een inlaag. Hannie Kool beschrijft de historie van dezeaparte vorm van waterkering en neemt en passant ook facetten van de historie van het dorp Ellewoutsdijk en zijn ambachtsheren onder de loep. Ook het rode zwenk- gras en de visdief ziet zij niet over het hoofd. Colofon Het noorden en het zuiden a De vooroever in de peiling Mariette van Gorkum f* -r* trotseerde zeeziekte en kans op schipbreuk toen zij op een dag in juni meeging met de peilboot Meermin die alle Zeeuwse vooroevers in de peiling houdt. Schipper en hydrograaf legden haar uit waarom dit peilen noodzakelijk is en - vooral - hoe het werkt, /fcw zoet water. Het voormalige waterschap Tholen bedacht al lang geleden een plan om daar wat aan te doen. Karen Kroese vertelt hoe het afliep met het plan en constateert dat het dit afgelopen voorjaar in ieder geval zijn vruchten al heeft afgeworpen. Waterwerker is een uitgave van waterschap Zeeuwse Eilanden (afdeling Communicatie), verschijnt vier maal per jaar en wordt verzonden aan bestuur, medewerkers en relaties van het waterschap. Eindredactie Arend van der Wel Fotografie Rudy Visser Vormgeving Boom Kollektief, Goes Druk Jumbo Offset, 's-Gravenpolder ISSN 1385-6413 Omdat chloor een negatieve invloed heeft op de waterkwaliteit, is dit magazine gedrukt op papier dat zonder chloor is gebleekt. Waterschap Zeeuwse Eilanden Bezoekadres: Piet Heinstraat 77, 4461 GL Goes Postadres: Postbus 114, 4460 AC Goes Telefoon: (0113)241000 Telefax: (0113)227528 waterwerker 2 oktober 1997

Scheldestromen/de Waterwerker | 1997 | | pagina 2