Van de dijkgraaf De waterschappen verwerven zich een steeds stevigere positie in de samenleving. Naast de 'brede kijk' die waterschappen zich de laatste jaren hebben eigen gemaakt geven landelijk verschenen nota's steeds meer terreinen aan waar het water schap zich op zou kunnen begeven. Denk aan 'water in de stad', rioleringsbeheer en grondwatertaken. Waterschap Zeeuwse Eilanden geeft in de beleidsvisie voor de komende tien jaren het 'Masterplan 2007' ook heel wat voor beelden van mogelijke taakuitbreidingen. Zaken die al spelen: 'Water in de stad' bij wet en de vertaling daarvan in het rapport 'de Bakens verzet' naar de Zeeuwse situatie heb ik gesteld dat koppeling met gemeen teraadsverkiezingen niet nodig was. Waterschappen kunnen zo goed reclame voor zichzelf maken dat eigen water schapsverkiezingen ook tot een hoge opkomst moeten kunnen leiden. Helaas is in diverse provincies onlangs het tegendeel bewezen. De opkomst daar bij 'eigen' waterschapsverkiezingen was teleurstel lend laag. Hopelijk mogen wij op 4 maart op een beter resultaat rekenen, zowel in die gemeenten waar ook gemeenteraads- 194 bestuurders. Na de verkiezingen van 1994 waren er nog 110 bestuurders en nu na de fusie nog 62. Na de verkiezingen van 1998 zal onzealgemene vergadering nog 35 leden tellen. Leden die niet alleen de belangen van het district waar ze uit komen moeten verdedigen en de categorie die ze vertegenwoordigen, maar ook het algemeen belang van Zeeuwse Eilanden. Mensen dus die met een brede kijk kunnen omgaan met een begroting van bijna 107 miljoen gulden en tevens de belangen van hun achterban in de gaten houden. Bestuurders die enerzijds 'thuis' zijn als de Verkiezingen door W.A. Gosselaar uitbreidingsplannen en verkeersveiligheid. Maar ook onderwerpen die nog verder uit gewerkt moeten worden, zoals natuur en recreatie in de kuststrook en vaarwegbe- heer. Wel allemaal taken die er toe leiden dat steeds meer burgers belang hebben bij het functioneren van het waterschap. Voldoende motief voor de inwoners van ons gebied om invloed uit te oefenen op het reilen en zeilen van het waterschap. En dus op 4 maart aanstaande hun stem uit te brengen bij de waterschaps-verkiezingen. Bij de voorbereiding van de Waterschaps verkiezingen zijn als in de gemeenten waar we op eigen kracht meedoen. Onze afde ling communicatie doet er alles aan om zoveel mogelijk voorlichting over de ver kiezingen te geven. Ik zou iedereen willen oproepen om onze acties te ondersteunen en de verkiezingen onder ieders aandacht te brengen, De bestuurssamenstelling heeft in korte tijd ook al een hele historie opgebouwd. Voor de verkiezingen van 1994 waren in het gebied van (nu) Zeeuwse Eilanden nog inwoner van dit gebied aan zijn deur klopt en anderzijds mee willen denken in ont wikkelingen en processen die zich in het waterschap afspelen. Kortom, ik hoop op een grote opkomst op 4 maart 1998 en vraag u daar aan mee te werken. Tot slot hoop ik dat het moderne beleid wat door het huidige bestuur op de rails gezet is, voortgezet en uitgebouwd kan worden. december 1997 3 waterwerker

Scheldestromen/de Waterwerker | 1997 | | pagina 3