Installatie nieuw bestuur op 20 april Baggerwerk Goese vesten start in september Als alles volgens plan verloopt zal het water schap in september beginnen met het bagge ren van de Oostvest te Goes. Vóór de zomer vakantie zullen gemeente en waterschap star ten met verschillende manieren van voorlich ting rond dit project. Zo zullen alle direct- omwonenden uitgenodigd worden om in juni of juli een bijeenkomst bij te wonen, waar zij te horen krijgen hoe het baggeren in zijn werk zal gaan, hoe zij op de hoogte gehou den worden van de voortgang en hoe moge lijke overlast tot een minimum beperkt zal blijven. Het baggeren is noodzakelijk omdat de grote hoeveelheid verontreinigd slib op de bodem funest is voor de waterkwaliteit en stank en 'groene soep' veroorzaakt. Na het baggeren kan het water van de vesten zich zelf verder gezond houden; nieuwe verontrei niging zal - normaal gesproken - niet meer voorkomen, omdat de gemeente de rioolo- verstorten die op de Oostvest uitkomen medio dit jaar gaat verwijderen. Het herstelproject zal in totaal ongeveer drie maanden gaan duren. In die periode wordt ook een flink deel van de oever hersteld en/of opnieuw, deels natuurvriendelijk inge richt. Dit is noodzakelijk, want door het weg halen van het slib op de bodem vermindert de stabiliteit van de huidige oevers. Het merendeel van de totale projectkosten (ca. ƒ4,5 miljoen) wordt betaald door het Rijk, Provincie Zeeland draagt maximaal 1,5 miljoen bij, gemeente Goes tekent voor 5% van de totale kosten en het waterschap ten slotte betaalt 100.000,-- plus 5% van de totale kosten. De westelijke helft van de Goese vesten zijn eveneens aan een grote beurt toe; die zal over enige jaren plaatsvin den, zodra opnieuw rijkssubsidie is aange vraagd én verkregen. Een tweetal beroepen bij de Raad van State over de beslissing van de algemene vergade ring van 17 maart inzake de toelating van de nieuw gekozen hoofdingelanden, verhinder den op 27 maart de officiële installatie van het op 4 maart gekozen algemeen bestuur. Bezwaarmaker J. Smits uit Goes tekende beroep aan tegen de toelating van de vijf hoofdingelanden uit de categorieën onge bouwd en gebouwd uit het kiesdistrict Zuid-Beveland. Aanleiding was onder andere het feit, dat hij een oproepkaart in de cate gorie ongebouwd had ontvangen terwijl hij meende stemgerechtigd te zijn voor de categorie gebouwd. In de vrees dat de nieu we algemene vergadering geïnstalleerd zou worden zonder deze vijf, diende vervolgens de heer M. Westrate uit Krabbendijke een beroepsschrift bij de Raad van State in, waar bij hij bezwaar maakte tegen de toelating van alle nieuwe bestuurders. Achtergrond hiervan was, dat hij het onterecht vond dat er een nieuw dagelijks bestuur gekozen zou worden zonder deelname van de bestuurders uit de categorieën ongebouwd en gebouwd in Zuid-Beveland. Op grond hiervan heeft het huidige dagelijkse bestuur besloten in functie te blijven tot de Raad van State, waar beide beroepen op 9 april aan de orde komen, uit spraak heeft gedaan. Overigens is de nieuwe algemene vergade ring op 27 maart toch bijeen geweest. De status van de vergadering was informeel. De leden hebben principe-afspraken gemaakt over de zetelverdeling en de samenstelling van het toekomstige dagelijks bestuur. De volgende personen zijn gekozen: - drs. A.W. van de Hoef, categorie ingezetenen (Walcheren/Noord-Beveland); - J. Hoekman, categorie ingezetenen (Zuid-Beveland); - J.L.C. Mol, categorie ongebouwd (Tholen/Sint Philipsland); - A. Ruijtenberg, categorie bedrijfsgebouwd (Schouwen-Duiveland); - mr. S.M. Vermue-van 't Westeinde, categorie gebouwd (Zuid-Beveland). Tot verrassing van alle partijen heeft de Raad van State direct na de zitting op 9 april uit spraak gedaan. Het bezwaar van Smits is ongegrond verklaard en dat van Westrate onontvankelijk. De installatie van het nieuwe bestuur vindt nu op 20 april plaats, waarmee de verwachte vertraging uiteindelijk is mee gevallen. wateruverker 12 april 1998

Scheldestromen/de Waterwerker | 1998 | | pagina 12