De kracht van het potlood Verkiezingen 1998 door Rudy Visser Net zoals vier jaar geleden hielden op 4 maart waterschap en gemeenten samen verkiezingen. De gemeenten kozen in al hun wijsheid voor de stemmachine en stemcomputer, het waterschap hield het bij het rode potlood. De instruc tie die de kiezer bij de computer uitgebreid nodig had, kon bij het waterschap achterwege blijven. Sommige kiezers konden daarom een zucht van verlichting niet onderdrukken bij het zien van het zo vertrouwde potlood. Net zo opgelucht waren de stembureauleden nadat de biljetten geteld waren; een lange dag kon afgesloten worden. Impressies van de gang van zaken van die dag - toch nooit echt volledig - zijn in vier pagina's geperst. Persoonlijke indrukken als observator dienen als niet te vermijden onderschriften. 1. Zoals de reglementen voorschrijven moe ten de stembureaus om klokslag acht uur open. De eerste kiezers staan dan al te trap pelen van ongeduld. Moeder en dochter kie zen voor zowel de gemeente als het water schap. Met een opkomstpercentage van 73% voor de gemeente en 59% voor het water schap scoorde Reimerswaal het hoogst. Het laagst scoorde voor de gemeenteraadsverkie zingen Vlissingen met een percentage van 51%. Voor het waterschap kwam Middelburg het slechtst in de bus: een bedroevende 25%. Het gemiddelde waterschapspercentage ein digde op 45%. Een mooi resultaat. 2. Op de schouders van de voorzitter rust de zware taak van het in goede banen leiden van alle activiteiten. Dat betekent van tevo ren goed de leidraad lezen en keer op keer bekijken van de heldere instructievideo. 3. De administratie moet kloppen. Zeker het eerste uur is dat even wennen. Dat daardoor wel eens een wachtrij ontstaat is onver mijdelijk. waterwerker 6 april 1998

Scheldestromen/de Waterwerker | 1998 | | pagina 6