zon weerkaatst in de plassen De Landelijke Waterschapssportdag 1998 in Goes door Rudy Visser Bijna een jaar aan voorbereidingen gaat er aan vooraf. Een netwerk van werkgroepen sleutelt, verfijnt en - tenslotte - vervolmaakt het scenario voor een vlekkeloos te verlopen sportdag. In de laatste weken voor 6 juni moet dan alles op zijn plaats vallen en resulteren in een 'alles is gere- geld-gevoel'. Maar wanneer op zaterdagmorgen de gordijnen van vele slaapkamers opengaan en de nog slaperige ogen de aanblik aanschou wen van een opengespleten hemel van waaruit het water met bakken naar beneden komt, dan is dat gevoel snel weg. Dan is er paniek, geeste lijke chaos, ontreddering en diepe treurnis. Soppend over de doorweekte velden glibberen de eerste teams zich richting secretariaat. Supervisor Jan Auke van Werkum ziet maanden van keihard werken door zijn handen glippen wanneer de scheidsrechters hem komen vertellen dat volleyballen op dergelijke velden absoluut onverantwoord is. Het welzijn van de spelers gaat op dat moment boven het welzijn van Jan Auke. En wanneer een ploeg uit het noorden van het land al voor negenen het voor gezien houdt en huiswaarts keert, staat het water de organisatie echt tot de lippen. Maar dan verschijnt de eerste scheur in het loodgrijze hemeldek. Een zonnestraal wringt zich voorzichtig door de wankele opening. Een half uur later zijn de velden veranderd in paradijsgroene speelweiden. De temperatuur loopt op en een sportieve krachtmeting kan beginnen. 1. De werkgroep Waterschapssportdag 1998 op volle oorlogssterkte. Op de achterste rij van links naar rechts: Jos Brouwer, Hans Everaars, Trudy Jansen, Koert Vahlkamp, Gerard Feij, Jan Auke van Werkum en Kees Lagendijk. Op de voorste rij van links naar rechts: Bennie van Gassen, Piet Stouten, Henk Willaart en Suzan van Acker. 2. Het pontje brengt de spelers van de par keerplaatsen aan de andere kant van het kanaal naar de sportvelden. Bij het aan wal gaan verdwijnen de voeten tot aan de enkels in het doornatte zandpakket. Veelkleurige, logorijke paraplu's beschermen de sporters tegen de gestaag neergutsende regen. 3. Als de zon is doorgebroken beginnen de fietsers aan hun tocht. Vanwege het te ver wachten onweer later op de dag, wordt de 120 kilometertocht afgeblazen. De kilometer vreters hebben een makkie. waterwerker 4 juli 1998

Scheldestromen/de Waterwerker | 1998 | | pagina 4