Dag van het Waterschap Het wordt aroen rond het districtskantoor Grijpskerke In 1999 staat de tweejaarlijkse Dag van het Waterschap weer op de agenda en wel op 19 juni. Werd de voorgaande malen de slo gan 'Het waterschap: natuurlijk!' gebruikt, dit keer is gekozen voor het motto 'Het water schap: uit de kunst!'. Dit biedt verschillende invalshoeken: kunstobjecten, kunst gemaakt door kinderen en uiteraard kunstwerken zoals gemalen en sluizen. En de uitroep 'uit de kunst' spreekt natuurlijk voor zich. De Dag van het Waterschap is een perfecte gelegenheid gebleken om de eigen organisa tie aan een breed publiek te presenteren. Als locatie is de keus gevallen op het krekenge- bied bij Ouwerkerk op Schouwen-Duiveland. Veel facetten van waterschapswerk zijn hier te beleven, zoals de waterkwaliteit van de kreken, het poldergemaal Duiveland met aal- goot en de caissons van '53. In de onmiddellij ke nabijheid ligt een fraaie zeedijk en als onderdeel van een fietstocht wordt de afval waterzuivering Mastgat aangedaan. Met de werkgroep Schoolbiologie Schouwen- Duiveland wordt samengewerkt om de kreet 'Uit de kunst!' letterlijk zichtbaar te maken. Daarvoor zijn de scholen op Schouwen aan geschreven om een kunstwerk te maken dat betrekking heeft op water. Alle inzendingen zullen ter plekke worden tentoongesteld. De prijswinnaars worden op de dag zelf bekend gemaakt. De erfbeplanting rondom het districtskantoor Grijpskerke bestond voor het overgrote deel uit zieke iepen. Daardoor ontstonden gaten in de bepanting met onder andere als gevolg een minder fraai aanzicht. De bepanting die nog over was, is nu volledig gerooid. Het is de bedoeling om in de maand maart rond het kantoor een strook bestaande uit eiken, lin den en struikvormers terug te zetten. Deze omvorming dient ook als proefproject voor andere terreinbeplanting rond gemalen en magazijnen. waterwerker 12 maart 1999

Scheldestromen/de Waterwerker | 1999 | | pagina 12