nmelbur* Rammekens- hotft .-en StJoosland 3 Ai fietsvan Op de fiets van Anna Jacobapolder naar Zoutelande kom je alle facetten van het fietsbeleid van waterschap Zeeuwse Eilanden tegen: de knelpunten, maar ook fraaie oplossingen. De Waterwerker fietste wat in het rond en zet alles voor u op een alfabetisch kernwoordenrijtje. Deze keer van A tot en met H, in september de rest: van "knip" tot "Waterlandroute". Actie 'De scholen zijn weer begonnen'. Elk jaar in augustus en september doet het waterschap mee aan deze actie van het Zeeuws Platform Duurzame Ontwikkeling. Zowel automobilisten als fietsende scholieren zijn doelgroepen. Dit jaar zijn de speerpunten wat betreft het fietsgedrag van scholieren: het met meer dan twee naast elkaar fietsen (afb. 1), door rood licht fietsen en veilig en snel oversteken. Helaas zijn de effecten van een dergelijke actie niet meetbaar, maar moet je het daarom dan laten..? ANWB-fietswegwijzers. De bekende roodwit te borden, die de fietser de veiligste, kortste en/of aantrekkelijkste weg wijzen (afb. 2). Ze zijn eigendom van de wegbeheerder, maar de ANWB is verantwoordelijk voor het weg- wijssysteem, dat in het gebied van Zeeuwse Eilanden nog niet sluitend is te noemen. Asfalt of beton. Dat fietst 't lekkerst (afb. 3). Fietspaden van tegels worden niet of nauwe lijks meer aangelegd, want het veilig en com fortabel houden van tegelfietspaden vergt heel veel onderhoud en is dus kostbaar. Bankje. Even lekker uitrusten van het fietsen langs de Zeeuwse dreven op een bankje, dat daar door of met medewerking van het waterschap is geplaatst (afb. 4). Geïnspireerd door de omgeving even dagdromen over het waterschapswerk, wat je er jaarlijks aan mag bijdragen en over wat je er allemaal voor terugkrijgt... Beplanting. Enerzijds een belangrijke factor om het fietsen aantrekkelijker te maken, anderzijds vanwege verkeersveiligheid (goed zicht!) en sociale veiligheid een aandachtspunt. Biggenruggen. Lagere versie van de varkens rug, maar allebei oneigenlijke toepassingen van de stootband. De biggenrug functioneert als onderbroken afscheiding tussen fiets strook en de rest van de weg. Deze toepas sing is uit nood geboren: bij gebrek aan ruimte voor een grasstrook. Biggenruggen en (vooral) varkensruggen staan ter discussie - bijvoorbeeld in Biggekerke- en zullen dan waterwerker 10 juli 1999

Scheldestromen/de Waterwerker | 1999 | | pagina 10