Wethouder Heijboer: '...positief effect op de waterkwaliteit van de Thoolse vesten'. ter, bijvoorbeeld van de daken, komt dan niet meer in de riolering terecht, maar via nieuw aan te leggen constructies rechtstreeks in het oppervlaktewater. Door deze vermin dering van wateraanvoer is het huidige riole ringstelsel wel toereikend en kan het opti maal benut worden. Verder moet de hydrau lische capaciteit van de rwzi Tholen met 20% extra worden verhoogd. Het bouwen van extra bergbezinkvoorzieningen wordt hier door tot een minimum beperkt. Dijkgraaf W.A. Gosselaar: 'Het eindrapport van het onderzoek maakte duidelijk, dat een sectorale aanpak 19.100.000,- zou gaan kos ten en een integrale aanpak 12.300.000,-. positief effect zal hebben op de waterkwali teit van de vesten en ander oppervlaktewa ter. Een bijkomend voordeel van de gekozen afkoppelconstructies is, dat de stand van het grondwater - altijd al een probleem in dit gebied - beter kan worden beheerst, zodat de mensen minder overlast hebben', aldus wethouder Heijboer. Regen van de Thoolse daken zal niet meer allemaal in de riolering terecht komen, maar voor een flink deel (oftewel het schone deel) in het oppervlaktewater. Dat scheelt maar liefst zeven miljoen. Logisch dat onze besturen niet aarzelden om te kie zen voor een gezamenlijke aanpak. Die zeven miljoen extra zouden tenslotte uit de heffin gen die gemeente en waterschap aan de bur ger opleggen, moeten komen. Natuurlijk pro beren wij die zo min mogelijk te laten stijgen.' Ondertekening Op dit moment wordt de samenwerkings overeenkomst tussen het waterschap en de gemeente Tholen opgesteld. Behalve duidelij ke afspraken over de verdeling van de geza menlijke kostenbesparing is daarin een tijds planning van de te volbrengen inspannin gen opgenomen. Gosselaar: 'Met andere overheden samenwerken in concrete en aan toonbaar voordeel opleverende zaken, daar ben ik een groot voorstander van. Momenteel zijn er met diverse gemeenten in het waterschapsgebied besprekingen of een dergelijke formule zoals in Tholen ook daar toepasbaar is. Voorwaarde is wel dat de par tijen zich flexibel kunnen opstellen. Het kan namelijk gebeuren dat er bij zo'n gezamenlijk project wat geschoven moet worden met de oorspronkelijke plannen.' Positief effect 'Voor mij staat voorop, dat je als bestuurder de plicht hebt om tegen de laagste maat schappelijke kosten te werken. Maar er is meer, zoals bijvoorbeeld zorg voor een goed leefklimaat. Ik verwacht dat de afvoer van hemelwater naar het oppervlaktewater een september 1999

Scheldestromen/de Waterwerker | 1999 | | pagina 13