Van de dijkgraaf Ik heb de afgelopen jaren een paar maal een andere woning betrokken. De algemene ver gadering thuis vindt dat toch nogal een ingrijpend gebeuren. Dezelfde vragen keer den dan ook regelmatig terug: is het nódig? Het antwoord was meestal snel gevonden, zodat we door konden naar de volgende vraag. Wordt het Goes of wordt het Middelburg? Aanzienlijk lastiger te beantwoorden, temeer daar we ook nog in Vlissingen gin gen kijken. Maar gezien de omvang van gereren zelfs dat we in een paleis willen gaan wonen. Toch is het dagelijks bestuur uitgegaan van dezelfde hoofdvragen die ik hierboven als privé gesteld heb. De eerste vraag 'is het nodig?' is goeddeels beantwoord. We zijn een dynamische orga nisatie waar nieuwe taken op afkomen, waar de personele omvang niet altijd van te voorzien is. Dat gold in het recente verleden voor het 'blokken op klei' project; dat geldt in de toekomst ook voor de waslijst aan De tweede vraag 'waar gaan we zitten?' wil ik hier nog niet beantwoorden, omdat op het moment van schrijven nog niet alle gegevens bekend zijn bij het bestuur. De derde vraag luidt ook voor het water schap: 'is het financierbaar?'. Ook hiervoor zijn nog niet alle gegevens bekend. Maar ik kan u wel verzekeren dat op de financiën kritisch gelet zal worden. De algemene ver gadering is immers in het referentiekader (vorig jaar) en de voorjaarsnota (dit jaar) er Verhuizen door W A Gosselaar onze algemene vergadering (twee leden) was ook dit probleem snel opgelost. We konden nu over naar de slotvraag. Gaan we kopen of gaan we huren? We heb ben thuis een Masterplan dat uitgaat van 'goedkoop voor de burger', dus kopen werd met algemene stemmen besloten. Met de besluitvorming over de hoofdzaken in de hand konden de verdere details gedelegeerd worden naar een commissie uit de algemene vergadering. Bij Zeeuwse Eilanden zou een vergelijkbaar proces kunnen plaatsvinden als het over nieuwe huisvesting gaat. Een probleem: alle buren bemoeien zich ermee. Sommigen sug- taken die in de Vierde Nota Waterhuishou ding aan de waterschappen is toegedacht. Maar het gaat niet alleen om nieuwe taken. Het gaat ook om aandacht voor het motto 'het waterschap wil de kosten voor de burger zo laag mogelijk houden'. Twee mensen in dienst nemen om de taken van het Recreatieschap over te nemen betekent niet alleen twee mensen meer, maar be tekent ook een eind aan de toenemende extra kosten voor de gemeentes en de provincie. Zelf je ontwerpen maken bete kent mensen in dienst hebben, maar bespa ren op (duurdere, externe) uitgaven. Slechts een paar voorbeelden van de 'Master-plan- filosofie'. van uitgegaan dat het zuinige beleid voort gezet dient te worden. Ik zeg met nadruk voortgezet, omdat na de fusie de tarieven drie jaar niet gestegen zijn en eenmaal met de prijs- en loonkosten-indexering zijn mee gegaan. Met deze ontwikkelingen in het achterhoofd wordt het financiële plaatje van de huisves ting bekeken, maar ook de begroting voor 2000. Het dagelijks bestuur zal in beide gevallen nog een toelichting geven op.het beleid, maar heeft vertrouwen in een posi tieve discussie met en besluitvorming door de algemene vergadering. september 1999 3 waterwerker

Scheldestromen/de Waterwerker | 1999 | | pagina 3