10 FEUXWEG BOÜOPLAAT fietspad de gekozen herinrichting nog eens wordt gemotiveerd. Op termijn zal de hele Schel- lachseweg ook een 60 km-zone worden. Skeelers. Gaan vaak nog harder dan fietsers, gebruiken meerwegruimte, maar hebben geen bel. (afb. 8). Er is nog geen zicht op het aantal ongevallen, maar extra aandacht ver dienen deze nieuwe weggebruikers wel. Een student van de Nationale Hogeschool voor Toerisme en Verkeer verricht momenteel bij Zeeuwse Eilanden zijn afstudeeropdracht over dit onderwerp. Slachtoffers. In de periode 1991-1996 zijn 281 fietsers slachtoffer geworden van een ongeval op de waterschapswegen: 8 fietsers zijn overleden en 172 fietsers zijn gewond. De rest betrof 'uitsluitend materiële schade'. Sluipverkeer. De grote, snelle wegen zijn niet altijd de kortste verbinding tussen ver trek en bestemming en soms staat er ook wel eens een file. Slimme automobilisten kie zen dan vaak plattelandswegen, wegen die niet voor hun gejakker geschikt zijn (afb. 9). Op veel gekende sluiproutes ontmoedigt het waterschap dit sluipverkeer zodat met name fietsers zich veilig kunnen voelen. Het invoe ren van 60 km-zones is deels ook zo'n ont moediging. Telpunten. Sinds deze zomer heeft het waterschap vijf automatische en permanente telpunten op fietspaden, zodat bekend is hoe intensief het gebruik van het pad is. Deze cijfergevens kunnen een rol spelen bij de beslissing al of niet een fietspad aan te leggen op een vergelijkbaar traject. Toerfietsclub van waterschap Zeeuwse Eilanden. Georganiseerd peddelen of hard- fietsen in eigen huisstijlshirt. De club (onge veer twintig leden) ressorteert onder de per soneelsvereniging. Alle leden zijn automa tisch lid van de Nederlandse Toerfiets Unie. Veerse Meerroute. Bestaat al zo'n tien jaar, maar is dit jaar in een nieuw jasje gestoken in verband met de overname van het recreatie schap Veerse Meer door waterschap Zeeuwse Eilanden. De (nieuw) bewegwijzerde route (afb. 10) is zestig kilometer lang, maar kan ingekort worden door gebruik te maken van een van de twee fietsveren. De routefolder is in Nederlands, Duits en Engels te koop bij de VVV's voor 2,95.

Scheldestromen/de Waterwerker | 1999 | | pagina 6