Rollend door het landschap I Veerse Meer en water schap een goed duo De muskusrat in opmars Zeeuws slib naar Moerdijk Skaters en skeelers zijn niet meer uit ons landschap weg te denken. Rollend door de polder gaan is dan ook een razend populaire sport. Uit onderzoek blijkt dat zo'n tien procent van de bevolking regel matig de skates onderbindt. In Zeeland is vooral Walcheren geliefd bij de skaters. Soms zie je hen met tientallen tegelijk voor bij glijden. Omdat het voor skaters niet altijd even makkelijk is om in te schatten welke weg wel en welke niet geschikt is, besloot Hans Appeldooren onderzoek te doen naar de criteria voor duurzaam veilige skate- routes in het buitengebied. Het onderzoek voerde hij bij het waterschap uit in het kader van zijn afstudeeropdracht. Hij kwam tot de conclusie dat het ontwikkelen van recreatieve skateroutes een must is voor de gebruikers. Op die manier kunnen skaters via de meest veilige route geleid worden, waardoor er minder ongelukken gebeuren. Voor Walcheren heeft hij een aantal routes uitgezet die voldoen aan de veiligheids- en comfortcriteria. Wilt u meer weten over zijn onderzoek, dan kunt u contact opnemen met Kees Slabbekoorn, tel. (0113)241215. Op 1 april 1999 hebben de deelnemers in het Recreatieschap Veerse Meer het eigendom, beheer en onderhoud van objecten aan en in het Veerse Meer overgedragen aan water schap Zeeuwse Eilanden. Het waterschap heeft inmiddels het eerste seizoen achter de rug. De ervaringen van het waterschap zijn positief. Het boekjaar 1999 is afgesloten met een goed resultaat. De mooie zomer heeft ongetwijfeld een belangrijke bijdrage gele verd aan dit resultaat. De opbrengsten van de parkeergelden bleken uiteindelijk een stuk hoger uit te vallen dan oorspronkelijk was begroot. Voor 2000 staan voor het Veerse Meer grote werkzaamheden op de rol. De parkeerplaatsen op de parkeerterreinen bij de Veerse Dam worden opnieuw ingedeeld. waterwerker Zo kan het waterschap efficiënter met de par keerruimte omgaan. Het gebied bij de Banjaard pakt het waterschap samen met gemeente Noord-Beveland aan. In het gebied gaan maximumsnelheden van dertig en zestig kilometer per uur gelden. Snelheidsremmende voorzieningen ondersteunen deze maatregel. Het fietspad bij Oranjeplaat krijgt in 2000 een asfaltlaag. De kwaliteit van dit fietspad zal aanzienlijk verbeteren. De informatieborden langs het Veerse meer ondergaan dit jaar een facelift. De borden zijn aan vervanging toe en worden aangepast aan de huisstijl van het waterschap. Ook de informatie op de borden wordt kritisch bekeken en daar waar nodig aangepast. Kortom: er staat heel wat te gebeuren in 2000! 12 In 1999 hebben de Zeeuwse muskusratten- bestrijders 32.549 muskusratten gevangen. Dat waren er zo'n 7.000 meer dan in het jaar ervoor. Evenals in andere jaren werd het gros van de ratten gevangen in het westen van Zeeuws-Vlaanderen. Daar steeg de vangst met 8.000 ratten. In het najaar van 1999 hebben de Zeeuwsvlaamse bestrijders er twee collega's bij gekregen. In de loop van 2000 zal duidelijk worden wat de effecten van de urenuitbreiding zijn. Beduidend meer ratten werden er vorig jaar gevangen in bepaalde delen van Zuid- Beveland en het oosten van Schouwen- Duiveland. Het is zaak om ook daar goed de vinger aan de pols te houden. Per 1 januari 2000 mag het waterschap het zui veringsslib niet meer storten op de vuilstort plaats. Slib is immers organisch afvalmateriaal en de nieuwe regels schrijven voor dat orga nisch materiaal niet meer op de vuilstort van OLAZ achtergelaten mag worden. Vanaf janu ari gaat het slib daarom naar de vuilverbran dingsoven in Moerdijk. De N.V. Slibverwerking Noord-Brabant (SNB) verbrandt daar jaarlijks 25.000 ton ontwaterd slib van Zeeuwse Eilanden. Heeren Transport BV uit Roosendaal transporteert het slib naar Moerdijk. Zowel met SNB als met Heeren Transport is een con tract getekend voor vijfjaar. maart 2000

Scheldestromen/de Waterwerker | 2000 | | pagina 12