Waterbeheersplan Rioolwater zuiverings installatie in gebruik Schoonmaak Veerse Vest te Middelburg Voorbereidingen bouw districtskantoor in volle gang Baggeren in Goes Op 14 januari werd de volledig gerenoveerde en uitgebreide rioolwaterzuiveringsinstallatie te Sint Maartensdijk in gebruik genomen door dijkgraaf Gosselaar. Tijdens het baggeren van de Westvest in Goes werd in de oever een roodwangschild- pad ontdekt, die zichtbaar niet lekker in z'n vel zat (anders had het doorgaans schuwe beest zich niet laten ontdekken). In overleg met Reptielenzoo Iguana in Vlissingen werd de schildpad 'overgeplaatst' naar een rustige plek in de Oostvest, waar ook soortgenoten leven. Het baggeren en oeverherstel verloopt volgens schema: eind april/begin mei is de klus geklaard. De provincie Zeeland is bezig met het opstel len van een waterhuishoudingsplan (WHP) voor de periode 2001-2006. Grondgedachte voor dit WHP is de vierde Nota waterhuis houding van het ministerie van Verkeer en Waterstaat. Aan het waterschap nu de opdracht om naar aanleiding van het WHP een nieuw Waterbeheersplan (WBP) te maken. Het WBP moet de periode beslaan van 2002 tot 2007. In dit plan vertalen we de in de vierde nota aangedragen thema's als veiligheid en verdroging, emissies en water bodems. We geven onze ambities op deze thema's weer. Ambities die zullen uitmonden in concrete maatregelen. Ambities die ook gebaseerd zijn op al bestaande documenten zoals het masterplan, de strategienota zuive- ringsbeheer, de oude waterbeheersplannen, water in de stad en het plan duurzaam beheer waterlopen. Ook bestuurlijke ambities als verwoord in de algemene vergadering van november 1999 en ambtelijke ambities. Vanzelfsprekend kunnen we niet alles tegelij kertijd aanpakken en daarom moeten we keuzes maken. Bij die keuzes spelen kosten en milieurendementen een belangrijke rol. Meer dan voorheen is daarom samenwerking gezocht met andere overheden en belangen groepen, In april verschijnt een folder. Hierin worden de ambities van waterschap Zeeuwse Eilanden met betrekking tot het Waterbeheersplan uiteengezet. Geïnteresseerd? Vraag naar de folder bij de afdeling Communicatie: (0113)241368. De Veerse Vest is de afgelopen maanden door het waterschap gebaggerd. Hiermee is een einde gekomen aan de jarenlange stank overlast voor de omwonenden. De bagger (niet ernstig vervuild, klasse 2) is via een drij vende leiding afgevoerd naar een speciaal hiervoor aangelegd tijdelijk baggerdepot. Wanneer het slib droog is, kan het wellicht ergens bij grondwerk gebruikt worden. Als alles volgens plan verloopt, gaat in april de bouw van het Zuidbevelandse districts kantoor van start. Het kantoor wordt gebouwd op industrieterrein Eindewege. Naar alle waarschijnlijkheid is het gebouw in oktober gereed zodat de verhuizing nog dit najaar kan plaatsvinden. maart 2000 13 waterwerker

Scheldestromen/de Waterwerker | 2000 | | pagina 13